The Royal Hotel (2023)

Po filme som siahol len kvoli talentovanej Julii Garner z vyborneho Ozarku. Inak je scenar prostym pribehom dvoch mladych "blbiek", co sa odlifruju do uplneho zapadakova, aby zarobili (ako barmanky? ) a mali "fun". Len pridu do miesta, kde su vsetci len existencne trosky a chlascu. O thriller sa absolutne nejedna. Mozno ako varovanie pre naivne baby, ktore chcu "dobrodruzstvo" by to mohlo mat efekt, ale v tom veku by si tak-ci-tak asi mysleli, ze ich sa to netyka...takze meh Slabota a sklamanie. 40%

Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Zial, pribeh je tak prevareny a postavy tak genericke, ze to moze fungovat iba asi ako rodinny filmik na nedelne popoludnie. A par usmevnych postaviciek to nezachrani. Ako pripomenutie legendarnych, prvych "Ghostbusters" to azda starsim divakom nieco nostalgicky vzbudi aspon hereckym obsadenim pritomnych z vtedajsej prvotiny.

Zóna zájmu (2023)

Drsny kontrast rodinnej idylky, kde si to mamina i deticky uzivaju a zaroven v ovzdusi museli roznoniavat spalene ludske tela. Tento fakt vsak vo filme nespominaju. Jedine, co tomu ako-tak ucini zadost, ked pride svokra na navstevu a zrejme z hrozou zisti, co sa jej dcerenke "podarilo", ked v noci pocut vzdialene vykriky umiereajucich ludi. Obcas mi vadilo az prilis vela artu. Dialogy su vsak zaujimave a drsne, ked sa bavia o tom ako splnit "kvoty" a ako mat efektivnejsie pece. Vo filme nie su ziadne explicitne sceny, spolieha sa na divakovu pozornost, vnimavost a predstavivost. Odporucam. 60%

Abigail (2024)

Dokonca, aj ked som zacal tuto "komediu" vnimat ako parodiu, stale to bol rovnaky hlupunky paskvil bez atmosfery, ze to nefungovalo ani ako prosta zabava...meh. Nehovoriac, ze ziaden z charakterov nestal za vela. Neodporucam. Nuda. Slabe dvojhviezdie. Zaner horor je tam len kvoli zubkom a kvantam cervenej tekutiny rozprskavanej po miestnostiach. Vobec to nie je z dovodu strachu, uzkosti, ci napatia.

LaRoy, Texas (2023)

Az na otravne zbabelstvo scenaristickeho "loosera", postave, ktora dokonale pasovala ku tvaricke Johna Magaro, podareny film. Dost sa to vsak "taha". Umysel Atkinsona bol uplne zjavny...dosiahnut vibe dokonaleho Farga. To sa mu vsak moc nedari. Aj tak skuste, moze sadnut. Pretoze zaver je v poslednych sekundach v zobrazeni zucastnenych dost katarzicky. 50%

Shardlake (2024) (seriál)

Velmi vydareny historicko-kriminalny kratas s velmi dobry zasadenim, vypravou a celym hereckym ansamblom. Prve dva diely boli nadpriemerne, zaverecny vyborny. Odporucam. Len viacej takto "nabitych kratasov".  80% Plne odporucam. Paradne knizne spracovanie.

Shardlake - Episode 4 (2024) (epizoda)

Rozhodne najlepsia epizoda. Zvlast po stranke samotenho vysetrovania, ale i odhalenim dosledkov z minulosti a "pravde" Cromwella.

Shardlake - Episode 2 (2024) (epizoda)

"WHY ist that?" ..."The will of God". Zazracna odpoved na vsetko, ked sa vam nechce povedat pravdu, ci radsej nieco zamlcat. Nacancany "flutek" z ulice irituje a zaver to len potvrdil. Odpoveda prvemu dielu.

Shardlake - Episode 1 (2024) (epizoda)

Osviezujuci otvarak. Dalsi intelignenty a schopny "myslitel" so znetvorenim po trpaslikovi Tyrionovi z Game of Thrones. Chceme, chceme...uz nakolko by to umoznovali historicke skutocnosti v 1500-tom roku je vec ina. Ctihodni opati zijuci v luxuse a utajeni su nalezite podozrive osoby nuz a postava "kapi" prehanajuca sa po poschodi v rekonstrukcii irituje. Nedali by ste to hned prehladat, ked za sebou mate autoritu krala? :) Kazdopadne paradne dobovo zasadenie, vyprava, kostymy a i herecky je to fajn. Snad to da i scenar. 70%

Havěť (2023)

Uvod navnadil, aby dej uplne sklamal v momente, ked pavuciky vyliezli v kupelni. Nasledne sa to preklopilo na mimoriadne uvrestany a neprehladny francuzsky pocin s "dospelymi a vymletymi deckami". To zabilo akukolvek moznu atmosferu. Pokial teda netrpite arachnofobiou a tak vela vas urcite nie je. :). Decka mi boli uplne ukradnute a zanovito som fandil akurat azijskej "cistotnej" pani, ktora vladla dvoma sprejmi insekticidov. :) A klasicky stereotyp, kde su nastrocni z ulice, tam musi byt police-hate. Slabucke. 30% Chcem monster-movie s atmosferou...sem s nim. Uprimne ma prekvapuje tunajsie vysoke hodnotenie (70%).