První republika - Díl šestý (2017) (epizoda) odpad!

První republika je projekt ČT, který ale bohužel přináší jen fádní příběh, unylost, nudu. Přes veškerou barevnost a kostýmy vnímám celý seriál jako šeď. Chápu, že se příběh založený na červené knihovně může někomu líbit, ale nelíbí se mi, jak tvůrci manipulují s divákem. Vzhledem k tvůrčímu týmu a názvu seriálu První republika jsem očekával dobovost podobnou jako ve Vyprávěj. Bohužel scénárista si ve 2. řadě splnil povinnost v 1. díle jmenováním Elišky Junkové a dál se točí v bludném kruhu vražd. Kdybych se chtěl dívat na duchařinu a vraždy, zvolím jiný seriál. Souběžně vysílaný seriál Viktorie je nesrovnatelně kvalitnější.

Bezva ženská na krku (2016)

V době mobilů scénárista postavy nechá hrát příběh ala Léto s kovbojem. Na Léto s kovbojem se rád někdy podívám. Bezva ženská na krku stačila jednou. Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský a Petra Hřebíčková se ale skvěle doplňovali.

Teroristé hákového kříže: Oběti - Nezapomeňte na mě (2016) (TV film)

Zatímco první díl sleduje pachatele, druhý díl se věnuje pozůstalým po oběti. A ti se stávají obětmi předsudků a neschopnosti vyšetřovatelů. Přesvědčivé - jak herecky, tak scénáristicky. Pasáže z Turecka ukazují tamní zvyky.

MY 2 (2014)

Příběhy Radky Denemarkové jsou náročné. Peníze od Hitlera znám v knižním i divadelním podání. Oboustranná kniha Kobold také není jednoduché čtení. Film My 2 zanechá rozporuplné pocity. Herecky celkem přesvědčivé. Příběh je ale spíš neuvěřitelný. Navíc občas od dramatu sklouzává k (nechtěnému) úsměvu.

Padesátka (2015) odpad!

"Na Tři krále nepij, nikdy nevíš, koho trefíš stromkem." Ha ha ha. Padesátka stejně trapná jako Trapný padesátky. Stopa! Stopa! Přepínám.

Boj o těžkou vodu (2015) (seriál)

Strhující válečná série: politika + etika + špionáž + odboj + věda + umění + láska. Akce minimálně stejně dramatická jako biatlonová stíhačka. Skol! Díky MartinezZ za knižní odkazy.

Viktorie - Brocket Hall (2016) (epizoda)

Romantická linka prostřednictvím hledání chotě pro nespoutanou královnu, dobová prostřednictvím chartisů.