Samota (2001) (TV film)

Komorní drama, které mě upoutalo líčením prostředí (statek, lom), elegickou hudbou (Jan Jirásek) a výborným herectvím ústřední trojice (Cibulková - Štěpnička - Chramostová). Příběh je třeba vnímat víc jako podobenství než jako vyprávění založené na ději.

Slaměný klobouk (1971)

Film mě navnadil a rád bych někdy kouknul na divadelní zpracování. I když takový herecký soubor, jaký kočíroval Oldřich Lipský, se těžko ještě někdy někde sejde. Řetězení vtipných scének, založených mmj. na jazykových hříčkách, spěje k pointě pro koně:-)

Lužickosrbské bajky (1974) (seriál)

Jednoduché příběhy (scénář Karel Škorpík) s povedenými obrázky Josefa Lady. Černobílý formát mi nevadil, samotné příběhy jsou dost barevné, navíc je prosycuje hlas Jana Třísky. Pěkný nápad v úvodu, kdy se hlavní aktéři - liška, vlk a medvěd - točí na mlýnských lopatkách. Hudba – Jiří Srnka.

Malý král (2008) (seriál)

Miroslav Vladyka je příjemným průvodcem pěkně kreslených příběhů s jednoduchou dějovou linkou. Problém je ve stereotypním úvodu. To, co funguje u Maxipsa Fíka, nebo u Boba a Bobka, tak mě u Malého krále nudilo. Pořád koukat, jak se strachuje, aby mu neumřel otec - král... Chudák Bibián III. Námět a scénář Ivan Renč

Medvěd 09 (1988) (seriál)

Autorem scénáře a ilustrací je Rudolf Čechura. Na rozdíl od příhod Maxipsa Fíka na mě příběhy Medvěda působily až nepřirozeně barevně. Ani kreslené postavy se mi moc nelíbily. Celkový dojem nezachránili ani Pavel Zedníček s Jiřím Lábusem, kteří propůjčili postavám své hlasy. Hvězdička za poselství: V lese se nekřičí.

Prolomit zeď (2008) (TV film)

Svižné dialogy (Marco - syn: Nenávidím tě. - Jürgen - otec: Výsada mladých.), přirozené herectví, autentičnost v podobě televizního zpravodajství. To jsou plusy. Příběh doplácí na televizní naivitu vztahových vazeb - kdo je čí dcera - a na naprosto zbytečný happy end (dědečkovo umírání při sledování zpráv...). Ovšem i za připomenutí Exuperyho - Člověk je navždycky zodpovědný za to, co k sobě připoutá. - je Berlínský zázrak nadprůměrný televizní zážitek.

Za školu (2008) (pořad)

Pokud by v soutěži nevystupovalo družstvo našeho gymnázia, tak bych o pořadu asi nevěděl. Spíš nuda než akčnost nebo zábava. Samotné natáčení zabralo filmařům celý den.

Polepšovna mazlíčků (2009) (pořad)

Upozorňuji, že jako kynolog jsem zaujatý a samotný pořad považuji za tragédii. Spíš Polepšovna pro páníčky… Zbytečný pořad tvářící se chytře. Některé rady veterinářky jsou opodstatněné, proto ta hvězdička. Tím, že je pořad sestříhaný, tak je jasné, že se vytrácí autentičnost. Pořad hlavně vypovídá o naivitě (slušně řečeno) majitelů: pořídit si argentinskou dogu a chtít od ní, aby na lusknutí prstem poslechla, ale zároveň ji nechat vlčit bez výcviku??? Divit se, že foxteriér skáče po paraglaidistech??? Chodit venčit v podpatcích??? Nechápu, za co dostali majitelé těch čtyřnožců krmivo od sponzora… Srovnatelné s pořadem Psí život .