Návrh (2009)

Po vydařeném komediálním začátku se z Návrhu stává klasická romantická rutina, která nemá v čem překvapit.

Leon (1994)

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal, že napálím plný počet, nebo alespoň 4, ale nestalo se tak. V roce 1994, když se s LEONEM Besson vytáhl, to musel být hit, ale dneska, když má člověk nakoukáno, tak ho mrzí, že neviděl LEONA dříve. Besson se snaží prodat film, přes malou Natalii Portman a negramotného Jeana Rena a jejich vzájemný prohlubující se vztah, který končí.......... sorry LUCu.!

Patrola (2012)

David Ayer nás bere do zákoutí nejšpinavější a nejtvrdší část LA, aby nám ukázal, jak to mají us strážci zákona těžké, a proč si jich máme vážit. To co je jeden kolega schopen udělat pro druhého, je známkou toho, že musí mezi nimi být obrovsky silné pouto, pro ně je policejní sbor jako "rodina" a nasadí za ní i život. Pro autentičnost zvolit Ayer snímání ručními kamerami, což v některých pasážích bylo trochu otravné, ale byly scény kde práce ruční kamery vynikla(kamera na pistoli...). Gyllenhaal a Peña byli skvělá dvojka a i přes to, že Gyllenhaal je můj oblíbený herec, projev jeho kolegy byl o poznání lepší. 75% P.S. Některé scény ve vás vyvolají silné emoce, ale ty přebije pachuť drsných a nechutných scén, kterých je v Patrole dost.

Na dřeň (2012)

Musím se podepsat pod komentář RobRoye, na film jsem se strašně těšil a čekal jsem silnou dávku emocí, která ale k mé smůle vyvrchilila předčastně, bylo to scénou, když Stépanií zjistila, že přišla o nohy, pak už se to neslo v takovém poloemocionálním duchu, což není špatný, ale já doufal ve Full emocionální bombu, nicméně i tak si snímek zaslouží 80 % (časem, po druhé projekci možná i těch *****) a to především zásluho hlavních protagonistů Marion Cotillard a Matthiase Schoenaertse + skvělá hudba Alexandreho Desplanta.

Sousedská hlídka (2012)

the Watch není tak špatná, jak se zde uvádí, je to taková ulítlá komedie, plná vulgarismu. Hlavně Hill a Vaughn mají pěkně prořízlou pusu, ale bez jejich vulgarismů by to byla jenom tuctově recyklovaná látka. Co je na tom, že je to kravina a všichni se tam chovají jako "debilové", the Watch nebyla dělaná na nějaké hlubokomyšlenkářské filosofické orgie, ale jen pro odreagování, což v mích očích splnila. Je to tak na 60 %, ale kvůli zdejšímu hodnocení přidávám jednu hvězdu navrch :-)

Hlas moře (2004)

Život je právo, nikoli povinnost. Pro Ramóna je to však povinnost, jelikož zákon není na jeho straně. Docela se dokážu vžít do Ramóna a dokážu pochopit proč chce zemřít, já bych po tak dlouhé době na lůžku chtěl to samé. Ztráta všeho co člověk miluje je těžká a každý se z tím nedokáže vypořádat, což je i Ramónův případ. Výborný minimalistický výkon Javiera Bardema. P.S : Proč se pořád usmíváte, Ramóne? "Když člověk nemůže uniknout a je pořád odkázaný na ostatní, naučí se plakat, když se směje."

Přicházím s deštěm (2009)

Jsou filmy, které jsou o ničem a stojí je za to vidět, a pak jsou filmy které jsou taky o ničem,ale nestojí je zato vidět. I Come With The Rain je zrovna ten druhý případ, bohužel, čekal jsem od toho úplně něco jiného, nehledě na divný střih, který skáče z místa na místo, podobně jako u Traffic, který mi taky nesedl. 40%

Hellou goseuteu (2010)

Hellou goseuteu je jednou z dalších skvělých korejských záležitostí. Nicméně nenechte se zmást žánrem komedie, který je tak trochu zavádějící, jedná se spíše o takové romantické drama s prvky komedie, které Vás v závěru totálně dostane, ale co si budeme povídat to u korejských snímků, už tak bývá.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Vrchol Postradatelných je už v prvních 15 minutách, alespoň pro mě. Úvod je prostě inferno, na kterou nemá ani závěrečný sled "důchodců" což je škoda, protože jsem čekal pravý opak. JCVD nasadil pro sebe netypickou tvář, což potěší, totéž platí i o tom jeho šibalském úsměvu, což jsem u něho v této roli nečekal a ostatní? Ty si dělají prdel, každej z každýho. 70%

Kill Bill 2 (2004)

Vol. 2 je nafouklá dialogová estráda.Škoda, že Quentin neponechal Kill Billa jako jeden film, mohli jsem si užít 2,5 hodinovou jízdu pomsty, takhle jsme dostali akorát nafouklou bublinu, která je ..ehm o ničem.