Tábor tygrů (2000)

Detailnější první části Kubrickovi Vesty, kdo viděl tak ví o čem je řeč. Tábor tygrů hraje především na psychiku vojáků, a jak se s tím vojáci srovnávají. Někteří jsou z toho v prdeli, někteří proplouvají v pohodě a někteří to sabotují, protože v probíhající válce nevidí smysl, co je případ Colina Farella. Bozz v podání Farrella je fajnový, ty jeho výtlemi do ksichtů nadřízených jsou dokonalý, ale film to nezachrání, nepomůže ani autentičnost ruční kamery, která Vás vtáhne to středu dění. 60 %

Informátorka (2010)

Všem jde jenom o prachy a nic víc, některý lidi jsou fakt PRASATA. Nepochopím, jak může rodina prodat, jen tak vlastní krev, je to prostě nechutný!! Co se týče filmu samotného, jedná se o nadprůměrné drama, kde je pořád nad čím přemýšlet a kladete si otázky jestli je tohle vůbec možné (hlavně s tou nucenou prostitucí, těch ženskejch mi bylo fakt líto). Co se týče Weisz, nemá co bych jí vitkl, role se zhostila skvěle. 90%

Total Recall (2012)

Nejsme žádný fanoušek původního Total Recall a proto jsem nadmíru spokojen s tím co Wiseman vytvořil. Vyzuál "apokalyptického" města je perfektní, to samé platí o akčních sekvencích, které si prostě na plátně užijete, i když to trochu občas drhne (zdálo se mi, že občas tvůrci zapomněli na fyzikální zákony), ale to vůbec nevadí. Trochu mě zamrzel projev Jessici Biel, čekal jsem od téhle "kočky" troch víc, nevadí, Beckinsale má taky prdelku :-) a Farrell? Za mě obstál. Ve Wisemanově verzi by Arnold neměl šanci, to samé, ale platí naopak. 80%

Muž na hraně (2012)

Tohle dílko mě, ale vůbec nesedlo, FAIL!!

Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (2011)

Stephen Daldry v to umí chodit a jeho životní příběhy jsou prostě kouzelné, což platí i o Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko. Hlavní hrdina je sice občas, tak trochu zvláštní, zvlášť když si vybijí svůj vztek na matce. Hlavní trhlinou onoho jejich vzatu je pouto, které bylo mezi otcem a synem a matka ho prostě nedokáže nahradit, což v chlapci vyvolává iluzi, že na něho máma kašle a nemá o něho zájem, a tak se uzavře do sebe a nechce k sobě nikoho moc pouštět a v tom najde klíč a začíná jeho New Yorská odysea (spolu se svým"dědečkem"), kde potká spoustu milých, nevrlých, sympatických...... lidí a v tom si uvědomí, že už mu tatínka nikdo nevrátí a postupně si začíná se svojí matkou budovat nový vztah.

Planina v ohni (2008)

Scenárista Guillermo Arriaga (21 gramů, Babel) si sedl na režisérskou stoličku, aby nám naservíroval další mozaiku lidských osudů, které se nakonec spojí v celek, a jak obstál? Výborně. Mě osobě takové filmy nikdy neomrzí, i když je to prošpikované samým klišé, já ten Arriagův styl střípků prostě žeru. Navíc opět skvělá Charlize Theron, za zmínku stojí také Jennifer Lawrence, které se pomálu začíná dostávat do povědomí publika. 80%

Zrození šampióna (2009)

Takových životních příběhů jako je ten Michaela Ohera je spousty, dají se najít i v našich končinách, nicméně The Blind Side mě velmi zaujal, ať už pro strastiplnou cestu kterou si musel Michael Oher projít, výkon Sandry Bullock( mimochodem blond jí vůbec nesluší), to, že někdo nechá 2 metrového, metrákového černocha u sebe doba jen tak, to už chce pořádnou odvahu a tu Leigh Anne Tuohy měla, zato jí patří velký dík.

Faunův labyrint (2006)

Kdybych před Faunovým labyrintem neviděl Most do země Terabithia, tak bych možná napálit 4 hvězdy, takhle se del Toro musí sklonit před Gaborem Csuponem.

Mrtvý muž přichází (1995)

Vždycky jsem byl pro trest smrti a ani Mrtvý muž na tom nic nezmění, nicméně Penn mě po celou dobu přesvědčoval o opaku, nevím čím to bylo, ale asi tím jeho minimalistickým hraním, mimikou .Nevím,nicméně tuším, Penn je prostě Pan herec.

Lupiči paní domácí (2004)

Skupina expertů? Leda ve snu, spíš se jedná o partu, tak trochu zvláštních lidí, které spojuje to, že každý má svoji "úchylku nebo, jak to nazvat" na kterou doplatí, způsobem připomínající "smrťáky " z Nezvratného osudu. Čistý průměr.