Kokuhaku (2010)

Pomsta musí být sladká a Yuko to ví. Oproti ostatní filmům kde jde o "Reveng (především násilnický)", Kokuhaku na to jde trochu jinak a to především přes psychický nátlak, který má po čase stejný efekt jako násilnická pomsta a Yoku, to jako "bývalá" učitelka moc dobře ví.......nicméně film se zaobírá v různých povídkách i ostatními aktéry oné pomsty, každý má své důvody, ať opodstatněné čí nikoliv, ale vinu stejně nese jenom, který to způsobil... asijský Reveng mě snad nikdy neomrzí, pokaždé se v něm najde něco jiného a to na tom miluju :-)

Zabít tiše (2012)

"Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať." Bohužel, ale je to tak. Ze zkorumpovaný ČR se to asi těžko posuzuje :-), ale IMHo USA bude nejspíš ještě ve vetším srabu než se zdá. Andrew Dominik nám po odkrývá tvrdé praktiky nejen, mafie s heslem "Všechno si si způsobil sám, tak si to taky sám vyžer." Killing Them Softly za to stojí, aby jste se na něj podívali, ale nečekejte žádnou akční jízdu. Jedná se spíše o uvolní myšlenkářských pohnutek s různými efektovými vychytávkami (zpomalovačka v dešti, kamera v autě...)

Thor (2011)

Rozmazlené, nevychované...... princátko dostane tvrdou lekci a je jenom na něm, jak si si tím poradí. Pokud bych měl zařadil Thora mezi ostatní filmy (sólovky z první etapy) z tohoto univerza (Avengers), tak spolu s prvním Starkem se jedná o to nejlepší co jsem od Marvelu viděli. Kenneth Branagh vedl postavy správním směrem, což mi u ostatní Marveláckej filmů, kde to nebylo, trochu vadilo.

Starý páky (2009)

Bavil jsem se a to mi stačilo!

Dredd (2012)

Nemůžu si pomoct, ale Dredd na mě působil, tak trochu směšných dojmem, to že Urbana moc nemusím, s tím ale nemá co dělat. Je to prostě SHIT, stejně jako většina lidí odstřelila LEGION, já musím odstřelit Dredda, sorry drsňáku!!

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Jak tak koukám, Rabín.....je tady na ČSFD v rozporuplném hodnocením, buď 3*, nebo 5*, já musím dát jenom 3*, nějak nevím, ale vůbec se se nedokázal ztotožnit ani s jedním z "Božích otroků", škoda čekal jsem totiž pořádnou romantiku.

Úkryt (2011)

Můžete si být jistí tím?, že Take Shelter ve vás vyvolá, něco co ve vás nevyvolal žádný jiný film v poslední době, můžou za to mimo jiné skvělé herecké výkony, ale především hudba, ta jenom podtrhuje třešničku na dortu u tak výjimečného filmu. Nemá smysl se tady rozepisovat o nějaký detailech, pokud vás chytla Trierova Melancholia, tak si tenhle snímek nenechte ujít. 90% P.S. Jedná se o psychologické drama, NE žádný katastrofák, jen tak pro ujištění :-), ale to vám je asi jasné!!

Red (2010)

Snaha o napodobení Postradatelných, která je lepší než postradatelní. Na rozdíl od postradatelných má Red alespoň nějaký smysluplnější děj. P.S. Tím neříkám, že by se mi Postradatelní nelíbili.

12 opic (1995)

Stejně jako u Gattacy, stačí dobrá myšlenka a nepotřebujete k tomu žádné dechberoucí efekty.