Násilník (1976)

Slaboučké a místy až trapné .. ta spousta klišé, které se autoři už ani nesnaží nějak zakrývat ... obligátní dvojice hlupáků starosta a šéf policie ... Překvapivě se mi nakonec asi herecky nejvíc líbila Tyne Daly, která působila nejpřirozeněji.

Nelítostná rasa (2005)

Na rozdíl od jiných komentářů jsem byl rád, že film není prvoplánovou ideologickou třídní kritikou. Zlo a zvrácenost totiž nesouvisí s majetkem, ale vždy s jednotlivým člověkem. Ze špatného může vzejít dobrá stejně jako z dobrého špatné. Byl by bohatý zvrhlík v chudých poměrech lepší nebo jen jinak špatný ? * Komorní film, originální nápad s domorodci a paralelou jejich kmene s uzavřenou společností zbohatlíků očima teenagera. Velmi dobré herecké výkony. Rozhodně po jeho shlédnutí je o čem přemýšlet. Na druhou stranu to asi není film, který bych měl důvod chtít vidět podruhé. (Text distributora je skutečně blábol a jeho autora bych udělal nezaměstnaným)

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Spousta mnohdy trochu černého, ale pohodového a hlavně inteligentního humoru, dnes už moc neviděných (nebo spíš neslyšených) perfektních dialogů a hereckých výkonů a k tomu pohoda pozdního léta ve středomoří. Romantika ? Rozhodně ano, ale s nadhledem, žádná uslazená. Ten film prostě vždycky dodá dobrou náladu (a zároveň trochu melancholie z pocitu pomíjivosti :-) ). Krásný film, pro mně rozhodně v TOP 10. PS: Pokud čekáte prvoplánovou "řachandu", budete zklamáni (i když dobré gagy ve filmu jsou taky). To asi vysvětluje některá nižší hodnocení. Já bych to nezkrátil ani o kousek, naopak. Pokud se film někomu nelíbí, není to chyba filmu. Pro mně jedna z nejlepších komedií vůbec. A výborný dabing.