Tajemný předmět touhy (1977)

Vubec nechapu tak vysoke hodnoceni .. Takova fraska ve stylu podobne ladenych italskych filmu. Dost jsem se nudil a nemam potrebu to videt znovu ..

Nebeské dny (1978)

Výborný film, zejména atmosférou (tak nějak asi realita té doby vypadala, velmi uvěřitelné a přitom dosažené s dost minimálními prostředky), kamerou ... Ani jedno zbytečné slovo nebo klišé. Hudba slouží filmu, tak že jsem ji vlastně nevnímal - a to je myslím největší pochvala filmové hudbě. Vůbec bych netipoval, že je z roku 78, je natočený naprosto současně (resp. spíš líp :) ).

Na stojáka (2004) (pořad) odpad!

Viděl jsem pár výstupů ... trapnost, vulgarita, humor žádný ..

Ho! (1968)

Hodně slabý film. Působí značně nedotaženě, herecké výkony včetně (nebo zejména ?) Belmonda taky slabší ..

Krvavé pobřeží (2009)

skoro 80% ? lidi, to nemyslíte vážně ... vždyť ten film je blbej po všech stránkách - čínská podivná mentalita s neustálým nádechem propagandy by se ještě zkousla, ale když k tomu ještě přidali inspiraci stylem podobných amerických stupidit, počítačové efekty někde mezi LOTR a PC hrou, dialogy a bojové scény působící spíš jako parodie, jednání plné nelogičnosti ... je tak za 1 hvězdičku. Škoda času ... Jediný co mně fascinovalo, byla podobnost jednoho z hlavních hrdinů se známým (především z reklam) českým hercem :-)

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Dá se na to koukat, není to špatné, ale zas tak úžasný seriál to není - většina vtipů odkazujících na jiné serály nebo filmy na mne nefunguje, jednak většinu věcí prostě neznám jednak tehle způsob humoru mne míjí ... Některé postavy jsou po čase dost těžko snesitelné (černoška, učitel španělštiny, postupem doby občas i Jeff). Ale jako docela příjemný večerníček pro dospělé, proč ne :-)

Všechny velké a malé bytosti (1978) (seriál)

Opravdu výborně udělaný seriál. Škoda, že ho nemůžu nikde sehnat ... (beru i v němčině)

Duna (1984)

Vizuálně/výtvarně zajímavé a nápadité, herecky trochu sterilní, záverečná bitva spíš směšná (banda lidí stojí na přerostlých žížalách a dělají bžžž-bum). Každopádně ale oceňuju originalitu pojetí.

Vetřelci z hlubin (2005) (seriál)

Dost trapná záležitost - přemleté 100x použité klišé, nelogická vysvětlení, hloupé dialogy, slabé triky ... A úplně nejhorší jsou shrnutí předchozího děje na začátku - blbějším hlasem snad byly namluvené jen úvody zpráv na Nově ..