• Fantasy

To nic, drahá (2022)

Úprimne som si myslela, že ma to bude baviť, ale som veľmi sklamaná. Mám niekoľko problémov s týmto filmom. Od začiatku ma to absolútne nedokázalo vtiahnuť do deja, väčšinu prvej polovice som sa viac sústredila na počítanie hrášku v majonézovom šaláte, ktorý som jedla. Bolo to neskutočne dlhé, skrátila by som to minimálne o polhodinu aby to bolo viac stráviteľné, toľko vaty nemajú ani moje seminárne práce. Ale asi najväčší problém som mala s tým, že je to znova len starý koncept v novom šate. Postava žijúca vo fiktívnom svete, zrazu zistí, že je niečo zle, celý film sa točí o tom ako sa z neho chce dostať, koniec. Takže ani nemôžem povedať, že dobrý nápad, pretože tu žiadny nápad nebol. Jediné čo tomu filmu musím nechať je fakt pekný vizuál. To je asi všetko. Škoda, podľa plagátu som od toho čakala niečo iné.

Letní světlo, a pak přijde noc (2022)

Ak ste si už uvedomili že ľudia okolo vás nie sú len vedľajšie postavy vášho života, ale sú main charaktermi vo vlastnom svete gratulujem, tento film je presne o tom. Krásne a jednoducho na pozadí islandskej prírody vykresľuje životy viacerých obyvateľov malého mesta. V niektorých momentoch sa ich príbehy vzďaľujú a v niektorých pretínajú, tak ako je tomu aj v reálnom svete.

Mezi živly (2023)

,,Navzájom sme si zmenili chémiu" Neviem ani opísať ako veľmi milujem Pixar a tento film. Úžasná animácia, výborný príbeh, vtipný scenár a všetko doplnené skvelým soundtrackom. Ako je to už pri Pixar animákoch zvykom, moje oči neostali suché ani pri tomto snímku. Doslova som sa roztápala pri niektorých scénach. Protiklady sa priťahujú a je to potvrdené.

Méďa (2012)

Každý si zaslúži v živote človeka, čo s vami bude v noci zašívať vášho plyšového medveďa. Film plný nekorektného, ale mne tak blízkeho humoru, že som sa niekoľkokrát smiala nahlas. Tu boli vtipné ešte aj nevtipné scény.

Nic ve zlým (2023)

Mama ožeň ma po Americku... Miestami hlúpy, ale napriek tomu nesmierne zábavný film. Do trištvrtiny filmu som sa bavila, potom to už bolo trochu slabšie, nabralo to príliš dramatický spád miesto toho aby to pokračovalo v príjemnej absurdite. Obsadenie je skvelé a Percy je taký zlatý, že mám chuť adoptovať si ho ako kamaráta.

Kouzelná Beruška a Černý kocour ve filmu (2023)

Úžasná animácia! Tento film by chcel fungovať ako samostatná jednotka, no podľa môjho názoru je to bez toho aby niekto poznal seriál take hŕ. Je to vlastne všetko čo sme mali doteraz po 5 sériu a ešte viac v 1 a pol hodine. Bez seriálu to bude aj ťažšie na pochopenie niektorých vecí. Preto dávam dole 1 hviezdu lebo to len ťažko môže fungovať samo aby si to zachovalo tú kvalitu čo si to zaslúži. Okrem toho som dostala presne to čo som čakala a keďže seriál poznám od A po Z niesom sklamaná.

Je to dort? (2022) (pořad)

Ako oddychovka fajn, ale po pár častiach omrzí. Problém sú iba maximálne nevtipné vtipy

The Parent Trap (1961)

Roky zažratý remake z roku 1998 v mojom srdci mierne zatienil tento originál. Napriek tomu je toto výborný film s ešte lepším obsadením. Maureen O'Hara je bohyňa! Opakovane však budem už asi navždy pozerať verziu z 98.

Menu (2022)

Predjedlo: malý otravný riťolez podávaný na lopate baby Jagy, na ktorú si dobrovoľne sadol Hlavný chod: pár zbohatlíckych debilkov na prírodno, ako príloha: žiadny chlieb Dezert: Anton "fénix" Ego, ktorý sa znova naučil usmievať až keď dostal dávku nostalgie Bon appetite Anya Taylor-Joy opäť ukázala svoje schopnosti a dobre zahratú šachovú partiu.