Hanebný pancharti (2009)

Musím povedať, že subjektívne najlepší Tarantinov film. Najhustejšiu rolu si strihol Brad Pitt(jeho prízvuk a srdcervúci monológ o skalpoch, ktoré mu dlžia sa zaryje hlboko do pamäte). Začína to u neho byť zvykom, asi ho začnem vyhľadávať. Ale ďalšie postavy sú rovnako dobré a dôležité(Christoph Waltz je fenomén!). No bavil som sa a bolo to miestami veľmi surové s vysokou dávkou veľmi čierneho humoru.

Zapomenutý ostrov (2009)

Tie efekty! Ten kapitánov debilný klobúk! Tie "inteligentné" reakcie a nápady postáv! Ale hlavne tie ich výrazy v tvárach, keď ich ide zožrať T-Rex! Dávam *, sú aj horšie filmy, ale je to liga, urobiť tak nechutne amatérsky film v roku 2009.

Alien Trespass (2009)

Sci-fi hodené do čistého farebného retra. Bohužial staro pôsobí všetko: efekty(to ešte chápem prečo), scenár, réžia, dej... Čiže dnes už nemá čím zaujať. Humoru ako šafránu a atmosféra žiadna. Tak čo to teda malo byť, keď nie komédia? Aspoň herečky vybrali dobre :)

Rok jedna (2009)

Fekálny humor natiahnutý na 97 minút. Zasmial som sa až na konci. Black to tentokrát zazdil. Jediné, čo robí film zaujímavým je eskadra hercov vedľajších úloh: Oliver Platt, David Cross, Christopher Mintz-Plasse, Vinnie "čistič" Jones, Hank "očistij-moj-mernič-stoka" Azaria, Olivia "Gorgeous!" Wilde, Matthew "dabujem-transformers" Willig, Kyle "v-takomto-filme-nemôžem-chýbať" Gass.

Management (2008)

Ani sa nebudem tváriť, že ma to bavilo. Pol hviezdy a aj to som ešte štedrý.

Hairspray (2007)

No, nie je to extra zábava. Dej je velice jednoduchý a naťahujú ho len všade prítomné tance a piesne, ktoré začnú nudiť. Za pozretie stojí hlavne rozkošná Amanda Byness s lizátkom v ústach a pohyby Christophera Walkena. PS: Kto spoznal poženšteného Travoltu má bod.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Človek by potreboval veľa prstov, aby spočítal všetky remaky a inšpirácie Dickensovou Vianočnou Koledou. Charles to napísal veľmi pekne, a preto sa nebojím, že by sa vytratila jej hlavná idea(a prostriedky) z plátna. Tento film si to vypožičal v celku kompletne, iba z lakomosti urobil záletníctvo. Nuž je to priemer, ktorý nenadchne a ani neurazí. Ale je tu pár pekných a vtipných scén a hlavne jeden úžasný dialóg:[...] Donna, you have a grenade launcher. I love grenade launcher. Thank you! [...] Túto vetu by tu asi nikto nečakal! No a samozrejme kabrňák Douglas si to tu pečie vo veľkom štýle.

Infestation (2009)

Nie je to tak zlé, prerastený insekt je trochu nudný, ale hybridy stoja rozhodne za to. Pár výborných scén tu je. Celkovo je to slabší priemer. najviac sa mi páčil In medias res, žiadne siahodlhé úvody, to bolo fajn.

District 9 (2009)

Blockbuster o emzákoch, ktorý prešiel kvalitnou inováciou. Dokumentárne poňatie mimozemšťanov, ktorý sa dostanú na zem a ... Nie, nesnažia sa zotročiť našu rasu. Väčšina z nich nie je moc inteligentná a len sa snaží prežiť a dostať domov. V druhej polovici to skĺzne do akčného sci-fi, je to trochu prerod žánrov, ale budiž. Akurát tam od polovice prestávajú byť nejak inteligentne podchytené situácie. Napríklad neviem z čoho, že tam naši väčšinovo nie moc inteligentný tvorovia kutili tie ich energické zbrane. Nebudem sa ani pozastavovať nad veľmi zaujímavým vedľajším efektom emzáckeho paliva na človeka. Pri prestrelkách to vyzerá, že elitné komando nevie mieriť. Toto by mi pri akčnom béčku lahodilo, ale tento film začal s inou atmosférou. Ale napriek tomu nie som sklamaný. A nechce sa mi veriť, že to stálo tak málo.

Zevlovat a prudit (2009)

Rozum zostáva stáť. Neviem určiť najväčšieho lempla z tej eskadry, čo sa tu zošla. Slovo retardácia je namieste a po odstránení sprostých slov zostanú zo scenára asi 2 A4. No aj takýto sprostý film treba vedieť. Nie je všetko len o nahote, sexe, sprostých slovách a absolútne vypatlaných postavách. Dve hviezdy za pár dobrých scén, ktoré tam fakt sú, ale ako celok nenájdete zmysel. 2 a pol.