Náhradníci (2009)

Keď sa po hodine konečne rozbehla Willisovská akcia, začal som byť spokojný. Prvé hodinové krimi ma mierne nudilo a pozerať sa na kostrbaté pohyby náhradníkov omrzelo po pár minútach. Áno je to jednohubka, kde sa vypäté a zdanlivo stratené situácie riešia stlačením troch tlačítok. Scenáristi sa inšpirovali kadečím okolo, ale nepridali hodnotu naviac.

Dokonalý únik (2009)

Toto je v podstate kvalitný film, akurát sa snaží schovať rozuzlenie tak extrémne, že je potom skutočná pravda extrémne nelogická. Záverečná akcia rozhodne stojí za to, to je kus prepychovej filmáriny. Olyphant má u mňa plus, pretože mi prvý krát pasoval do filmu ako uliaty. Na Vianoce chcem titánovú výstuž do lebky!

Turnaj zabijáků (2009)

Slabšie štyri. Rozhodne to má, čo povedať v rámci akčného žánru. Škoda nevyužitého potenciálu Vinga Rhamesa, ktorý sa často netváril drsne a z času na čas pripadá ako najslabší z okolitých zabijakov. Lai Lai mala zase priveľa psychických a emočných problémov, aby obstála na poste chladnokrvného zabijaka. Ale nevadí, tri hviezdy by boli málo, Francúz má šmrnc a vybuchne tu všetko autami počínajúc a ľuďmi končiac.

Tak si představ (2009)

Here comes the King! Ja som spokojný. Katastrofa? Vôbec. Niektorý ľudia len nevedia oceniť rodinný film. Za to ja mám tieto pekné nenáročné rodinné cajdáky velice rád. Edie Murphy znovu ukázal svoje mojo a mňa to bavilo. Toto sú tie najlepšie mainstreamy!

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Som sklamaný a nebudem to skrývať. Remake staručkého únosu vlaku Pelham síce z 90tich percent kopíruje svojho predka, ale najlepšie črty boli vynechané a pridali sa úplne predvídateľné kraviny. Ani Washington a neskutočne drsný Travolta tento film nezachránia. Kam sa podeli páni s farbami dúhy? Kam zmizla nonšalantnosť únoscu? A ten záver, no fuj. Nakoniec si neviem vybrať, čo mi vadilo viac: až neuveriteľne kľudný(miestami namachrovaný) rukojemníci alebo náušnica v Denzlovom uchu?

Metal Gear Solid: Philanthropy (2009) (amatérský film)

Toto sa vôbec netvári tak amatérsky, ako by mohlo! Obsahuje hneď niekoľko scén a záberov, za ktoré by sa nehanbil ani prvoligový Hollywood. Vedel by som si to predstaviť s väčším rozpočtom a poriadnym CGI. Príbeh položil niekoľko otázok a je nutnosť pozrieť si pokračovanie. Vzhľadom na dĺžku nie je moc čas sa nudiť, aj keď nájdu sa scény, ale našťastie trvajú krátko a je ich pramálo.

Číslo 9 (2009)

S ťažkým srdcom musím konštatovať všetko to, čo počuť od väčšiny. Skutočne krásna a detailne prepracovaná animácia zaobaluje mimoriadne hlúpy dej, kedy ste síce v opojení postapokalipsy a naozaj dokonalých strojov, vytorených výhradne z odpadu, ale pri zamyslení sa nad scénami, dialógmi a konaním postáv, ktoré sú buď klišé alebo tupé, Vám dej pomaly uníká a tak nejak Vám je jedno. Pretože kto bude držať palce malej handrovej bábike, ktorá dokončí to o čo sa snažil jej nepriateľ a potom sa čuduje, že prebudila zlo. Raz za čas som cítil pokusy o vtip v podobe hlášok, nepodarilo sa. Škoda. Viac vážnosti, hlbšie postavy a dej ktorý nebude podlamovať kolená vizuálu a nápadu.

G-FORCE (2009)

Pekný vizuál, ale veľmi drhne scenár a miestami mi zvolená hudba prišla krajne nevhodná.

Smrtící parazit (2009)

Arktická stanica, vedci, neznámy parazitický organizmus, spomenul som si pri čítaní o tomto filme na jednu vec. Nie je to nič nové a prevratné(Akty X), ale natočené je to dostatočne dobre, aby to nenudilo. Efekty sú dostatočné, aby slabším povahám bolo miestami nevoľno a herci sa snažia. Priemer ako vyšitý.

G. I. Joe (2009)

Toto je čistokrvná pubertálna akcia. Neskutočne naivný celok, kde sa zošli všetky akčné klišé. Je tu naozaj všetko: pretechnizované zbrane, lode, vznášadla, akceleračné kombinézy, náramkové miniguny, obrnené dodávky prešpikované raketami a pulznými kanónmi, polovica postáv má nejaký vzťah k inej postave na druhej strane zákona, máme tu aj hneď dvoch ultra cool ninja majstrov (jeden je neskutočný übercool bijec, ktorý samozrejme nehovorí a navyše je celý čas komplet obalený v neopréne a s ľahkosťou baletky seká katánou všetkých okolo), samozrejme nechýba zohavený a ukrivdený evil génius, obrovské komplexy(najlepšie púštne alebo podmorské) a tony, TONY scén a výrazov tvár s názvom "HOW COOL AM I, BITCH?". A to určite nie je všetko, čo sa vo filme, ktorý ohýba všetky zákony fyziky a zdravého rozumu nájde. Mládež musí slintať akčný blahom(Hasbro, že?) a ja som sa bavil. Akcia sa v tomto filme od začiatku nezastaví!