Pořád jsem to já (2014)

Bol som nesmierne príjemne prekvapený...Nemám veľmi rád filmy, kde vieme, ako príbeh dopadne a sledujeme "len" utrpenie hlavného hrdinu, ktorý stále viac a viac podlieha nejakej zákernej chorobe. Musím uznať, že ma najviac prekvapilo, ako je tento americký film vo svojom spracovaní tejto témy vlastne "neamerický". V podstate sa tu nenachádza žiadne preexponovaná scéna veľkého utrpenia (to utrpenie je kdesi skryté vnútri každej postavy a občas prebleskne na povrch, ale žiadne okaté explicitné dojenie divákovych citov sa nekoná)...Áno, je tu klasická scéna typu "hrdina má preslov a na konci ho aplaudujúci dav ocení standing ovation", ale je natočená/napísana a hlavne zahraná tak, že ja sám som chcel aplaudovať so slzami v očiach - taká je dokonalá. A lepšiu a uveriteľnejšiu scénu tohto typu nepoznám. Skrátka, nádherný a poctivo natočený, úprimný a skromný film o vážnych témach. Koniec bol taktiež pre mňa dokonalý a katarzný!

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Absolútne strhujúci film!Ani neviem, čo by som k nemu napísal.Tento film mi zasadil totálne emocionálne K.O.!

Uvnitř (2007)

Všetko super, krásne natočené, pekelne drsné a zvrátené, ale pocitovo som mal aj tak intenzívnejší zážitok z Martyrs :)

Rozhovor s nepřítelem (2007) odpad!

Skutočne nezabudnuteľný filmový zážitok. Komédia storočia. Odporúčam všetkým - treba vidieť, inak neuveríte!

Bruno (2009)

viď komentár uživateľa: pawleta

Nestyda (2008)

Trapaaaaas!!! Jednu hviezdičku dávam za mladú a talentovanú Martinu Krátku v úlohe bývalej Macháckovej žiačky :)

Karanténa (2008)

Španielsky originál, ktorým sa tu všetci oháňajú, som nevidel. Určite si ho zoženiem. Film splnil všetky moje očakávania, a dokonca aj čosi naviac. Naozaj skvelý herecký výkon Jennifer Carpenter, ktorý sa vo filmoch tohto žánru nevidí až tak často.

Zack a Miri točí porno (2008)

No, námet je to výborný....ale je to strašnáááááá nudáááááááá. Dokonca sa mi už veľmi dlho nestalo, že by som asi po pol hodine začal film pretáčať aby som zistil, ako skončí, lebo ma vobec nezaujímal a bol mi ukradnutý. Konca som sa potom dočkal. A presne takého, aký som čakal. Sorry, ale šťavnaté dialógy by mohli byť aj vtipné, aby boli zaujímavé. Jednu hviezdičku dávam za námet a za scénu školskej stretávky.

Nenarození (2009)

trapas scenaristicky, trapas rezijny, trapas herecky, trapas filmovy