Hotel Rwanda (2004)

Určitě silný příběh, který mi, ale přišel velmi vzdálený a i když je to zmapování skutečné události, nějak mě to neoslovilo. Přišlo mi to prakticky jako bez emocí. Když už nic jiného, můžete žasnout, co všechno jsou "lidé" schopní udělat. Ale i tak je to důležitý film, který světu ukázal, jak skvělě držíme při sobě, když se někde vraždí. Vemte to podél řeky, tam je silnice volná.

Trainspotting (1996)

"Mít možnost vybrat si život, vybrat si práci, vybrat si kariéru, vybrat si rodinu, vybrat si zasraně velkou televizi, vybrat si myčky, auta a eletrický otvíráky na konzervy. Vybrat si dobrý zdraví, vybrat si jídlo bez cholesterolu, zdravotní pojištění, pravidelný splátky úroků z hypotéky, vybrat si první dům, vybrat si přátele. Vybrat si víkendovej vohoz v barvě kufru, vybrat si sedací soupravu na splátky v síti posranejch prodejen, vybrat si sám sebe a v neděli ráno žasnout, kdo kurva jsi. Vybrat si dřepění na gauči a čumění na soutěže, co ti vygumujou mozek.Cpát si do huby ty hnusný stračky z bistra. A na konci toho všeho pěkně zplesnivět, pochcávat se v ubohým domku a být jenom na obtíž sobeckejm, zmrvenejm spratkům, který jsi splodil, aby tě nahradili.Vybrat si budoucnost, vybrat si život. Hele, proč bych to měl dělat?"...Film, který by se neměl srovnávat s Requiemem, i když základ mají stejný a to je asi jediné, co je spojuje. Natočeno krásně, hudba úžasná, oproti knize hodně zkráceno, ale tak už to bývá. Stejne se zase sejdou. Budou natáčet PORNO.

Equilibrium (2002)

Když pomineme fakt, že si teoreticky všichni lidé budou píchat prozium, aby ztratili city...A přeneseme se přes další mírně pochybná úskalí, vznikne vám film, který občas překováná kultovní Matrix, ale ne zas tak často, aby byl lepší. Když jsme po třetí světové válce došli k závěru, že další už by sme nemuseli přežít, vymyslíme si ochránce. Klerika. A zrovna náš vrchní klerik přestane brát prozium a od té doby to s ním jde z kopce. Když už nic jiného, měli by vás na filmu zaujmout alespoň bojová umění. A určitě zajímavá je i scéna s vyraženými dveřmi."Ne bez odporu"

Requiem za sen (2000)

Psycho dílo, s většinou prakticky neznámými herci (v té době), poukazující především na to, co všechno jsou feťáci schopní udělat pro další dávku. Už jenom začátek s televizí je důkazem toho, že to nebude kdejaká sranda. A to opravdu není a přesvědčíte se o tom velice brzy. Posledních pár minut je velice náročných a ne zrovna vhodných pro lidičky se slabší povahou. Konec filmu je prakticky vysvobození z toho hnusného světa, na který se do té doby dívate. Myslím, že nic lepšího už o závislých neuvidíme.

12 opic (1995)

Neuvěřitelný film, i když si nejsem stoprocentně jistá, že jsem v něm všechno správně pochopila, i tak mě dokázal nadchnout. Brad Pitt mě zde definitivně přesvědčil, že umí hrát. A nedobrovolný dobrovolník Bruce Willis podal jeden ze svých nejlepších výkonů. Určitě je to jeden z filmů, který by jste měli vidět než zemřete.

Paříži, miluji Tě (2006)

Chápu rozporuplnost ostatních hodnocení. A kdyby vedle mě, v kině, neseděla jedna prudce inteligentní bytost, která neustále řešila, kdy už film skončí, možná bych mohla více vnímat děj a nedala bych plný počet hvězd. Možná. Montmarte: Vcelku o ničem, chlap hledá lásku, no a ta mu zkolabuje u auta. Quais de Seine: Opět nic moc, příběh vás moc nezasáhne, spíš vám bude uplně ukradený. Le Marais: O spřízněných duších, které si nerozuměly.(Jeden z vrcholů filmu) Tuileries: Divný chlápek v metru, k tomu ještě divnější pár a co čert nechtěl, taky v metru.(Zajímavá podívaná) Lion du 16eme: Jedno obyčejné ráno emigrantky, smutný a pravdivý příběh, který se stává dnes a denně. Porte de Choisy: Tady mi to nějak nedocvaklo. (Asi nejhorší povídka)Bastille: Za chvíli si na ženu v červeném kabátě ani nevzpomenete.(možná) Place des Victoires: Každý má svého kovboje, netradiční pohled na smrt. Tour Eiffel: Nepopsatelný svět beze slov. Parc Monceau: Když si chce matka s dítětem někam vyjít, upřímné. Quartier des Enfants Rouges: To mě taky moc neuchvátilo, kromě herečky, feťačky vlastně ani nevím o čem to bylo. Place des fêtes: O mrtvém přistěhovalci, upřímné, opravdové. Pigalle: Nezáživně o sexu. Quartier de la Madeleine: Kde jinde, než v Paříží, by se mohla zamilovat upírka? Père-Lachaise: Procházka po hřbitově, plném slavných umělců a celkově mrtvá je i tahle povídka. Faubourg Saint-Denis: O slepém klukovi, slepé lásce, emocích a o tom, že všichni můžeme prokouknout. Quartier Latin: Ironicky a bez závoje o rozpadu manželství. Arrondissement: Příběh z běžného života zobrazující nejen opuštěnou Američanku, ale i kousek každého z nás.

Funny Games USA (2007)

Prostě se mi to líbilo. Původní verzi jsem neviděla, takže nemám s čím srovnávat. Dva blázni, kterým jde především o to, že mají hlad, obchází dům od domu a zabijí všechny. A přitom dělají jako by nic a chtejí, aby na sebe byli všichni zůčasnění zdvořilí. Jediné co mě štvalo, bylo to, že odpráskli toho kluka. Ale když už, tak už. Ciago Bello

VALL-I (2008)

Dětská pohádka s velkým filozofickým přesahem pro dospělé. Tenhle film na mě opravdu zapůsobil a donutil přemýšlet nad tím, jestli takhle jednou třeba neskončíme. A přitom je to dílo tak veselé a Wall-E je úžasně roztomilý. Celé prakticky beze slov, jde především o to, aby jste si utvořili vlastní názor a všímali si detailů. Pro mě animák roku.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Myslím, že slovo legendární je více než výstižné a některé hlášky nezapomenutelné.

Ukradené Vánoce (1993)

Tim Burton zřejmě není moc pozitivní člověk. A to, že potkal Dannyho Elfmana byl osud. Tímhle filmem jsem byla okouzlena a patří mezi moje nejoblíbenější animáky. Úžasná atmosféra díla, hluboké myšlenky dobře skryté pod povrchem a Jack Skellington, kterého si musíte zamilovat.