• Fantasy

Sirotek: První oběť (2022) odpad!

Já si nemůžu pomoct, ale tohle byly vyhozené peníze v kině, ale tak aspoň ten popcorn stál za to, když už nic. Očekávala jsem mráz po zádech a nedostala jsem ani jednu lekačku a jako milovník hororů tohle neoceňuju. Ani první díl nebyl nic moc, ale člověk by si řekl, po tolika letech by ten druhý díl mohl být fajn a on to byl ještě větší propadák. Trochu mi přijde, že tvůrcům ujel vlak s žánrem, protože jestli se jedná o horor, tak bych ho ráda viděla. Příběh mě nijak nevtáhnul, spíš byl zmatený. Efekty ušly, nic skvělého, ale dalo se a herecké obsazení poměrně vpohodě, tak bych asi potřebovala vysvětlit jak to někdo může takto zkazit.

Ratchedová (2020) (seriál)

Netuším zda dílo bylo produkováno AHS, ale velmi mi to AHS připomělo, bylo to jakoby vášeň, kterou jsem kdysi měla pro AHS obživla. Sara Paulson v hlavní roli mě snad ještě nikdy nezklamala a to jsem už něco s ní viděla. Kostýmy skvělý, tady se nemám proti čemu vyhradit. Nový námět, nic okoukaného a to mě na tom bavilo. Lgbtq+ znázorněno velmi dobově, až jsem měla slzy na krajíčku, ale nemyslete si, že by se jednalo o procházku růžovou zahradu, hned totiž narazíme na mučení, týrání a další ohavnosti. Nicméně epizody na sebe krásně navazovaly, avšak škoda, že se seriál nedočkal pokračování

Jeden z nás lže - Série 1 (2021) (série)

K mému překvapení byl snímek lepší než kniha a to se stává málo kdy, avšak jestli bych netflixu uvěřila, že je daným postavám -náct se říct nedá. Za mě utahané, zápletka neodpovídající námětu a rozuzlení laciné. Nemůžu si pomoct, ale tohle víc než 2 hvězdičky nedostane. Jediné co bych mohla vypíchnout je kamera, která se mi velmi líbila, zbytek velmi podprůměrný.

Metanol (2018) (TV film)

Methanolová aféra proběhla v letech, kdy jsem byla jestě malým dítětem, ale zmínky v chemii i biologie a neodolatelná Kristýna Ryška mě donutily se na tento dvou epizodový film podívat. Methanolová aféra je nádherně vyzobrazená, mnoho nového jsem se dozvěděla, i když je potřeba to brát trochu s rezervou. Dokonce musím přiznat, že místy mi bylo i do breku a to se mi často nestává, takže dle mého názoru velmi povedené.

Riverdale (2017) (seriál)

Seriál ideální pro teenagery. Já sama jsem ho začala sledovat jako dvanáctiletá a musím říct, že během Covidu byl velmi užitečným parťákem na dlouhé noci, tedy aspoň první čtyři série. Seriál začal jako kriminální vyšetřování, což může mnohé nadchnout a já nebyla vyjímkou. Seriál nabídl neokoukané tváře, snad když nepočítáme Cola Sprouse, kterého zná především generace Z ze Zacka a Codyho a Skeeta Ulricha, kterého jakožto milovníci hororu můžete znát z Vřískotu a to seriálu výrazně napomohlo. Byly série, které byly o něco slabší, ale vždy koukatelné, dokud nepřišla covidová pauza a seriál s tímto zaznamenal propad. Obsazení pořád stejně výkonné, avšak z kriminálního seriálu, se stala slušně řečeno nadpřirozená blbost, která Riverdale odsunula na jeden z nejhorších seriálů, které jsem kdy viděla. Avšak když se podíváte na první 4 série nebudete litovat a zbylé 3 můžete s klidnou hlavou vynechat, protože vůbec o nic nepřijdete.

Zlatá labuť (2023) (seriál)

Nova se přemohla a velmi mile překvapila. Jakožto nepříznivec českých seriálů jsem v první řadě neměla v plánu koukat ani na tohle, avšak pozitivní ohlasy od rodiny a kamarádů mě přesvědčily a já seriálu dala šanci a nelituju. Tento dobový seriál se opravdu povedl. Kostýmy naprosto odpovídající, herci neokoukaní, až na pár vyjímek a já smekám. Lgbtq+ linka velice příjemně překvapila a Irena, v podání Kristýny Ryšky je neodolatelná a mnohými velmi oblíbená. Herci předvádějí velmi dobré výkonny a na to, že je seriál český, tak má spoustu zahraničních sledujících a já si myslím, že to mluví za vše. Nemohu si vynachválit.