Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Ak to mám hodnotiť z pohľadu detisiek - chytia sa, pobavia a a isto iste sa to väčšine bude páčiť...Aj mne sa páčilo. Myšlienka aktuálna až nadčasová, optimistická atmosféra, len sa to hemžilo farbami. Film má všetky atribúty upútať, je tradične rozprávkový, no nie preumelkovaný a miestami podarene vtipný. Ideálny pre zabehnuté rodinky.

Cry-Baby (1990)

Uletené, ako sa dalo od Watersa čakať. Celé to má pachuť akejsi Pomády:) Je to zmes gýču, songov, groteskných postáv a stupidity, ktorá vyznieva hyperujeto. Aj keď si Johny zahviezdil v roli feši - bohéma, v grobále to nebolo ono. Mňa tá uchylárna nejako nebrala.

Amatér (1979)

Téma trošku z iného súdka, no stále je to o myšlienke a zamyslení, ako každý Kieslowského filmový počin...

Štěstí (2005)

Teraz neviem, či šťastie alebo nešťastie, no to asi nie je podstatné. Cez tento, podľa môjho názoru, celkom vydarený Slámov film cítiť silný sociálny motív. Život v panelákovej džungli, zahmlené sídliská pošahané ľudské osudy...Všetko je stvárnené bez príkras, len v ľudskej prirodzenosti. Film má aj svoju hĺbku, čo mnohým filmom práve chýba. Veľkú zásluhu tu majú hlavne herci - Tatiana Vilhemová zapôsobila svojim nevinným kukučom, Aňa Geislerová zaslúžene stvárnila nevďačnú mrchu, Pavel Liška uveriteľne prirodzený... Avšak celková pachuť filmu je veľmi trpká a pre mňa vyznieva až príliž depresívne.

Don Juan DeMarco (1994)

Jasné, že nemôžem napísať kritický komentár, keď môj nekriticky zbožňovaný Johnny Depp si tu hrá rolu milovníka žien a okúzluje všetko naokolo. Jasné, že aj mňa okúzlil svojim presvedčivo vymysleným príbehom a nechala som sa ním ľahko zmanipulovať. Pekný poetický a vtipný nápad, taký poloiracionálny a milo romantický.

V zajetí rychlosti (2005)

Veľmi pozitivistický film o tom, že sny si treba plniť. Filmu stačila jediná jedna milá myšlienka, ktorá dokázala byť silná a pútavá celých 127 minút. Priznám sa, že aj ja som očakávala mnohé kolízie, prekážky, katastrofy, no prekvapujúco to fičalo bez jedinej možnej negatívnej vsuvky. Najlepšie to však vystihol Gimp:)

Plán 9 (1959) odpad!

Najhorší režisér všetkých čias potvrdil svoje kvality aj v tomto príšerne gýčovitom kvázi horore...:)

Kráska a zvíře (1991)

Príbeh je tak emotívny a dojímavý, že aj keď by bol akokoľvek animovane prevedený, nedala by som menej ako 3*...Táto verzia však bola krásna a takmer dokonalá.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Milá animovaná výprava do duše zjavne neživých stvorení a dokonca s ponaučením pre nevďačné detiská!

Příšerky s.r.o. (2001)

Animované filmy sa z roka na rok stávajú kvalitnejšími hlavne po vizuálnej stránke. No Monsters ani rokom vzniku nezaostavaju za dnešnými animákmi, sú milí, vtipní a vhodní pre všetky vekové kategórie.