Po stopách války (2018) (seriál)

Epizody: 01 - Neznámá nacistická továrna; 02 - Rabštejn - údolí pro tři armády; 03 - Terezín - město smrti; 04 - Milovice - rozkradené město; 05 - Rolava - tajemná nacistická továrna; 06 - Hitlerova dálnice; 07 - Největší podzemní továrny; 08 - Ti druzí mrtví, romský holocaust; 09 - Československý pogrom proti Židům; 10 - Tajné zbraně pro SS; 11 - Nacistická Praha; 12 - Pérák, hrdina nebo mýtus

Prahou s panem Tau a Arabelou (2018) (TV film)

Souhlasím tu s dalšími, že jde o pěkný a hlavně zajímavý dokument, který bych za sebe doporučil hlavně mladším, zejména tam, kde se více cítí Euroobčany, než Čechy, rozumná hrdost na vlastní příslušnost se vytrácí, nepamatují už ani to, že na tak maličkou zemi, která v hospodářství přežila nacismus i komunismus, uměla nejen vynikající film, jak v dokumentu zcela právem a poctivě zazní, ale taky letadla, lokomotivy, turbíny, jaderné reaktory, skvělé sklářství, obuvnictví, textilní průmysl, včetně špičky v textilních strojích, rafinerie - stavěly se i po světě, ocelářství - ocel braly i západní zbrojovky a ne, že by měli rádi Husákovu bandu, ale, že šlo o špičku na světě, potravinářské závody, atd., atd.. Pro hlupáky to zní možná neuvěřitelně, či nadutě a pyšně, vy starší, pamětníci, jako já, však víte, že nepřeháním, že jsme potřebovali našim chytrým a šikovným lidem opět dát volnost a prostor a ne Havloidy a následnými bandami korupčníků to tu vše nechat rozkrást, zašantročit a kde to nešlo, prostě zlikvidovat, jen, abychom uvolnili trhy jiným, nechali si tu zašantročit i pitnou vodu ... A náš film? No ten nedopadl lépe, tak si můžete připomenout, že si nevymýšlím.

Dálniční hlídka (2019)

Ó děkuji Ti filmový Bože, po dlouhých měsících, spíše letech, zase klasický film, fajnová kamera, exteriery, práce se světlem, výprava, děj i herci, vše jak mám rád, zejména, když jde ještě o zpracování autentického příběhu. Však Bože víš, že já na ty Batmany, Spidermany, Ironmany a podobné srágory, co omílá bedna a co "neplní" kina, nejsem. Já rád klasický film, který má svou vytříbenou chuť, všechny ingredience jsou vyvážené, tak jak pro ní je třeba. Věřím, že se snímek, protože nebude podléhat času a módním vlivům, zařadí do zlatého fondu, je výborným doplněním Bonnie & Clyde a báječně zapadá do společnosti jako Road to Perdition, Millerova křižovatka nebo Veřejní nepřátelé a Costner se prakticky vrátil k žánru po skvělých a nezapomenutelných Neúplatných, které do té společnosti samozřejmě také jednoznačně patří. Nabízí se otázka, zda by si podobně, kvalitně zpracovat jako remake původních, poněkud béčkových titulů, podobně, jak se podařilo právě u Veřejných nepřátel, kteří např. Dillingera (TV film z r. 1991) zvedli ještě výš, nezasloužlo zpracovat i např. Kelly zvaný Samopal, nebo Boxcar Bertha. Domnívám se, že ano a že i to je, jak i v tomto snímku je z rekonstrukce skutečných událostí patrné a jde o součást historie USA - kdy často v minulosti i nyní, veřejnost prokazuje tak nekritický obdiv k zločincům a zločinům, má být připomínáno. Tehdy to byli bankovní lupiči a dnes jsou to roznašeči válečných utrpení takřka po celém světě. Dovolím si konstatovat, že i u nás jsme měli podobné - bratry Mašíny a jejich druhy, to opravdu nebyl žádný protikomunistický odboj, ale jen podobně nesmyslné vraždění, jako u dvojky B&C. Hrdina byl jejich táta + Morávek, Balabán a další, adorovat je, je stejně zrůdné, jako dělá současný fašistický ukrajinský režim s Banderou a Banderovci, kdy naši přisírači opět souhlasí nebo mlčí. Ale to jsou příběhy zase jiné ... Film jsem si užil a kdo jste podobného ražení, doporučuji.

Přání smrti (2018)

Původní s Charlesem Bronsonem je o třídu výš, aspoň to je můj názor. Tohle bylo zklamání.

Tenkrát v ráji (2016)

Sice jeden z mála filmů, kde "je Němec Němcem" a za vše příkoří nemohou ti hrozní Češi, ale tj bohužel vše, takže film nenaplňuje potenciál zajímavého a podnětného námětu. Jo, ten by zvládl tak pan Kachyňa, nejen jako režisér, ale také jako pamětník. Ale Kachyňu jsme měli jen jednoho.

Unaveni sluncem 3: Citadela (2011) odpad!

Zpracovat historii stalinismu na solidní úrovni by bylo chvályhodné, ale tohle je neuvěřitelná slátanina.

Spálené mosty (2008)

eileen to zde napsala přesně - je to skutečně film bez obsahu. bylo by to slabé i jako TV film nějaké provinční stanice. Ještě prošpikovaný reklamou na MAXu - to bylo vcelku utrpení o tom, co z toho vyleze a on vylezl jen konec. Snad jedinné, co tam je zajímavé, že jde o další ze západních snímků, který ukazuje, jak se tam lze poflakovat na univerzitě a pak za to asi dostanete diplom a je z vás "ellita Evropy". Já ani za Colina ** nedám. To nejde, postava, kterou tam představuje je bezbarvá, beztvará, jako celý film. Opravdu bída s nouzí. Lituji.

Pearl Harbor (1978) (seriál)

Laurent tu uvádí 4 díly, znám a mám to, jako 3 filmy (92+89+88 min.). Jde o tv projekt využívající ve své době velmi draze pořízený materiál z náletu na hawajské kotviště a letiště tichomořské flotily a letectva USA, vytvořený pro slavný snímek Tora, Tora, Tora, který dostal za zvláštní efekty i Osakara. Tyto velmi atraktivní záběry jsou doplněny vcelku nezáživnou omáčkou o milostném vzplanutí vdané důstonické manželky a dalšího důstojníka, na pozadí historických, dramatických událostí, které vedly USA ke vstupu do 2. sv. války.

Srážka (2016)

Píč_vina ve stylu píč_viny Kobra 11.

Bohéma (2017) (seriál)

Zmastit u skutečných postav jejich skutečné jednání je trestuhodné. Ale třeba uvidíme, jak se přátelil Havel s Heydrichem i malého prezidenta Letiště pohoupal na koleni. Ale to asi ne, ani v nedávné Baarové neměli tvůrci koule na to, reálně kolaboraci ukázat. A jak by to taky vypadalo, že? Když pan hrabě i aHavlovci v pohodě restituovali. Pane Rumler, to byla mistrovská práce... No, dějiny vždy psali "vítězové" ..., tak jednou Plzeň osvobodila Rudá armáda a teď zas "elity" jsou elity a žádná kolaborace ... Takové téma má svůj žánr - doku-drama, ale to by nešlo tak faulovat, tak uvidíme, zda alespoň Štěpánkovi uvedou fakta o otci na pravou míru, aby zas učitelé dějepisu nemuseli ty bláboly reprodukovat.