Strašidelný dům (2003)

Osmnáctiminutové psycho, uprostřed místnosti křeslo, kolem tma, krev tekoucí z opěrek, hra se světly, jeden prst, jedna hlava, experiment, ze kterýho se leda tak zbláznit, týpek s děsivou maskou a pistolí a nečekaný konec. Příběh je rozvíjen po malých dávkách..v klidných intervalech. Dost se tam mluví..což je pro ty, co neumějí španělsky malý problém:)

Robot Chicken (2005) (seriál)

šmarjááá..takovou šílenost jsem ještě nikdy neviděla:D..všechno, co se dá..ZPARODOVÁNO..ať už jsou to vážný či nevážný věci..někdy mám pocit, že i ta animace má bejt parodií..

Kate a Leopold (2001)

Je pravda, že jsem tenhle film neviděla do konce..ale asi to ani nebylo potřeba.. Průměrnej romantickej film.. Mám Meg moc ráda a dřív jsem se na romantický filmy s ní dívala dost, ale tohle opravdu nic moc.. Pár věcí tam bylo vtipných..ale to se s přechodem do budoucnosti dá očekávat.. Nic extra.

Dr. House (2004) (seriál)

O tomhle serálu vůbec nevim, co si mám myslet. Nebejt toho nafoukanýho, arogantního, trapnýho, přechytračenýho, vševědoucího House, který má vždycky pravdu a všechno vyřeší bych dala určitě o hvězdičku víc..ale je fakt, že to už by pak byl úplně jinej seriál. Každopádně postupem času jsem si to začala zvykat a některým jeho bezcitným hláškám se i zasmála. Ale nebejt toho, že to dávaj v telce..nikdy bych se na něj nedívala sama dobrovolně..

Bláznivá školka (2003)

Kdo od toho nečeká něco světobornýho, musí bejt spokojenej. Eddie Murphy je zárukou průměrných (někdy teda až podprůměrných) necelých dvou hodin strávených u televize..záměrně píšu u televize, páč pochybuju, že si někdo stahuje nebo kupuje dývka tohohle typu. Dívala jsem se na to náhodou a celkem jsem se bavila..neměla jsem žádný záchvaty smíchu nebo něco podobnýho, ale dívala jsem se se zájmem a příjemně jsem si oddychla. Klasická rodinná komedie s dobrým koncem.

VALL-I (2008)

Trochu jsem se bála, že příběh o robotovi, který se podobá Číslu 5:), se mi moc líbit nebude, ale našla jsme v tomhle příběhu všechno a mnohem víc, co k pěti hvězdičkám potřebuju. Je to moc zábavné, dojemné, vtipné, plné super akcí..prostě další perfektní práce od Pixaru..jde vidět, že Pixar to pořád ještě umí a vládne animovaným filmem. Při pohledu na VALL-Iho a jeho "oči" soucítíte s ním..říkam si, že to je až k nevíře, jak skvěle udělaná animace dokáže vytvořit výraz podobný "lidskému" smutku. V tom, jestli roboti jsou schopni lásky problém rozhodně nevidím..spíš naopak..je to výborný nápad a podle mýho i v budoucnu reálný. Tenhle animák se skládá z několika příběhů a vizí..nejprve nám ukazuje zničenou Zemi jako důsledek lidské nedbalosti a "hlouposti"..což je podle mýho dobře..takovejch filmů není nikdy dost. Do toho vstupují roboti, jakožto nová pomocná generace..ta nám má zaprvé všechno organizovat a dělat za nás..tuhle část můžeme vidět v Axiomu..která se nakonec samozřejmě zvrtne..tak jako v každým filmu o robotech, roboti se nakonec vždy bouří..tady můžeme vidět další varování..a nakonec láska. Příběh zamilovaných robotů ve středu, kolem kterého se to všechno točí a který se může zdát mnohem "lidštější" než u samotných lidí, kteří se můžou zdát víc jako roboti. Všechna chvála a čest tomuhle filmu s tou nejpohodovější, nejpříjemnější, nejvhodnější hudbou, kterou bych mohla poslouchat pořád.

Funny Games USA (2007)

Tenhle film je tak mimo klasickou filmovou tvorbu, že se vám buď líbí a pořád vám vězí v hlavě, nebo nad ním jen mávnete hlavou a vychvalujete si starší podání z roku 97. Ja osobně jsem původní verzi neviděla, a tak nemohu porovnávat a pořádně kritizovat, ale věřím, že bude určitě brilantní..což si ale myslím i o novějším podání. Tenhle druh hororu je mi bližší než samé krváky a honičky s kudlou či pilou..psycholockej nátlak na diváka..příběh odehrávající se za jeden večer..kde máte pocit, že se to může klidně stát i vam..párek drzých psychopatů se vám vkradou do bytu a jenom vás "mučí" a hrajou si s vámi. Výbornej nápad a výbornej Michael Pitt..jak jsem ho viděla, hned jsem si vybavila jeho skvělou roli v thrilleru Vzorec na vraždu..tenhle týpek se proste na takovýhle "magory" skvěle hodí. Jediný, co bych vytkla je konec..přišel mi dost nedotažený a "konec" herecké role Naomi Watts dost zbytečně nečekaný a nevyužitý..jakoby se filmakeři rozhodli, že už je to neba a ukončí to.. Taky scéna s ovladačem mi přišla malinko zbytečná a divná..v konečným důsledku jsem nepochopila její pořádný smysl..napadlo mě, že nakonec Naomi (,která tam samožřejmě musela poskakovat polonahá ve spodním prádle) přežije a všechno přetočí z5, což by bylo podle mě sice otřelé, ale rozdhodně smysluplné a zcelené..ale nestalo se.

Con Air (1997)

Tenhle film mi zas tak moc neseděl..možná je to tím, že akčních filmů s Nicolasem Cagem už mám dost a taky to ani není zrovna můj šálek čaje. Celkově mě to nijak zvlášť nezaujalo..je pravda, že akce tam bylo dost..ale Nicolasova role je až moc "vyumělkovaná"..příběh vězeňskýho klaďase, který chce za svoji holčičkou, ale bohužel mu v tom zabránila tlupa věznů, co celej film jen dělá samej bordel.. Vyzvihla bych ale povedeně zahranou postavu pedofilního vězně ztvárněnou Stevem Buscemi, který se jako vždy na tuto roli perfektně hodí. Pro odreagování můžu doporučit..sweet home alabama..

Temný rytíř (2008)

Na film, který se úplně neuvěřitelně za tak kratičkou chvíli vyšvihl na 9. místo hodnocení uživatelů csfd a na 1. místo IMDB, se prostě musí jít do kina..a po zhlédnutí co na to říkám?..zaslouží si tenhle film tolik obdivu a pětihvězdičkových hodnocení?..říkam ANO. Nevím sice, zda je správné posuzovat ho z hlediska.."Ano, bylo to lepší než Shawshank a zaslouží si ho ´porazit´"..(já osobně bych ani Shawshank nedala na vrchol..ale o tom zas jindy:)), ale Dark Knight JE opravdu velkolepý film se vším všudy. Nechci tu chválit skvělou režii, nebo skvělý herce, nebo skvělý scénář apod...u takového filmu je to zbytečný (ten, kdo viděl Batman začíná ví, o čem mluvím). Je to velice zábavné, ftipné, pořád plné akce a výborných scén..prostě nabytý od začátku až do poslední stodvaapadesáté minuty. Musím se ještě ale přiznat, že za celý film, mi byl Joker mnohem sympatičtější než samotný Batman. Nejlepší role, kterou kdy Heath Ledger hrál a která celej film držela pohromadě..opravdu brilatní. Pořád mě bavil svými kousky a promyšleností a svým "neposedným" jazykem:) Hudbu musím taky ještě vychválit do nebes..akorát se pak až moc často opakoval jeden prvek..připomínající sirénu a zároveň Osvícení/Záření. Každopádně se na film budu muset podívat znovu a všechno to pořádně pobrat, protože v tý rychlosti a nabytosti se to vážně nedá vychutnávat.

Propad do temnot (2003)

Na to, že to není žádný velkolepý film s hollywoodskýma hvězdama mě to celkem mile překvapilo. Námět byl zajímavý, ale zpracování už se tak moc nepovedlo, to je pravda, ale i tak jsem se místy dost bála (možná je to tím, že se tmy bojim, kdo ví:)). Řadím ho mezi průměrné horory, které nejsou sice trháky, ale na "pohodové" a nenáročné večery postačující.