Mezi námi zloději (1963)

Nejsem moc velkej příznivec starších českejch filmů a vlastně ani ne moc současnýho českýho filmu a když jsem viděla rok 63, tak jsem byla poněkud skeptická. Začátek mě ale mile překvapil. Příběh o zlodějích, kteří jsou právě propuštěni a hned jdou na další "akci" byl ze začátku překvapivě dost ftipný. Ale někdy od půlky filmu mě to začalo docela nudit. Konec už jsem malinko vypouštěla. Ale musím uznat, že herci Vladimír Menšík či Jiří Sovák hráli skvěle.

Byl jsem lynčován (1936)

Na pohled to vypadá jednoduše a prostě, ale všechno se musí jednou zkomplikovat.. Příběh Joea Wilsona, který byl ze začátku vždy poctivý a zamilovaný, se zvrtne. Už jenom to, že někdo zatkne nevinného a nechá ho ve vazbě..bez důkazů.. nám ukazuje, jak fungují americké úřady a policie.. A to, jak je člověk absolutně bezmocný, co se týče klepů a jejich šíření..kde každý dodá něco svého.. Příběh, kde liské výmysly a davové šílenství dokáží zabít. Když se člověk vžije do postavy Joea Wilsona..není se čemu divit..a namísto popravy 21 pánů tu máme popravu dvacetidvou.. Konec se ale vrací téměř na začátek, kde láska zvítězí, i když nenávist nepomine..což nevím, jestli by se stalo i ve skutečnosti..

Eurotrip (2004)

Dost pohodová komedie. Vždycky to byl můj sen po matuře procestovat Evropu, ale asi jsem moc "předvídatelná", páč to nějak nejde:) Jooo..kdybych žila v Americe, tak taky poletim s nějakým balíčkem za pár dolarů..njn..absurdita. Peníze se tady vůbec neřešej..proste si jedou do Berlína a cestou se zastavěj ve Francii, Amsterodamu, Slovensku a tak:) Naprostá pohoda a užívání si. Tenhle film JE dost "předvítelnej", co si budem nalhávat..ale zas na druhou stranu se pobavíte. I když osobně nechápu, proč tuhle malinkatou roli - punkovýho zpěváka, co zpívá nehoráznej hit Scotty doesn´t know - Matt Damon vzal:) Je ale zajímavý, že kdekoliv jsou..myslím tim na západě..jsou města plný památek a "slušného" okolí, ale jakmile přijedou do Bratislavy..bum..východní Evropa je úplně jinej svět..jde vidět, jak Američani chápou naši zemi a okolí..jako nejzaostalejší země, kde si za niklák jako dýško může Miroslav Táborský pořídit vlastní luxusní hotel, páč je dolar ve východní Evropě tak silná měna!..njn..bude asi ještě dlouho trvat, než Američani s tímhle přestanou.. Jo a ještě..pro upřesnění..koukám, že tu někdo neví..Jákl hraje Mieke brantrance..ten typickej blonďatej Němec, kterýmu chce dát Mieke ve Scottyho představě "věneček":)

Oko bere (2008)

Stav? Čtyři hvězdičky. Matika a karty..to je moje:)

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Ne moc povedený kousek. Čekala jsem, že v novejch aktech X bude něco víc, než jen starej pedofil, co mu teče krev z očí a úplně nerealistickej pokus o nasazení mužské hlavy na ženské tělo. Je pravda, že se nenudíte, ale nejsou to správný akta X s pořádnejma nechuťárnama a ufonama.. Mimo to milostný příběh mezi Mulderem a Scullyovou tomu dává spíš nádech romantického dramatu. Musím říct, že jediný, co mě nečekaně překvapilo, byla česká slova v originální verzi.

Boat (2007) odpad!

David Lynch moc chtěl..ale nevyšlo to..tak mi to připadá. Ženský hlas, co má navodit tajuplnou atmosféru vůbec nazapůsobil, popisoval věci úplně jasné až mě otravoval a lezl mi nervy, co všechno říká.. "I was moving." Připadalo to jako natočené na domácí video..jak si vyrazili na lodi.. Směšné, přeumělkované, mihlo se to účinkem...vlastně moment..jaký že to mělo mít účinek??

The Amputee (1974)

Zase jsem úplně na vážkách..těžké tohle hodnotit.. Když na to koukám, tak si říkám..co je tohle za snímek?..proč to někdo natáčí?..nic extra..nic co by člověk neviděl v celovečerním filmu..jasnej odpad? Ale pak si uvědomim, jak to na mě působí..sice je to snímek, kde se nic neděje a je to vlastně úplně o "ničem"...mám z toho husí kůži a pomalu nejsem schopná vnímat, co ta ženská povídá, jak jsem ve stresu..Tenhle snímek je spíš o tom, jak to na vás působí a ne jak to vypadá.. "Film" úplně pro mě, jelikož z amputací nohou mám vážně OBR strach!!!!!:(

Abeceda (1969) (studentský film)

Njn..tohle se prostě buď líbí hodně nebo absolutní odpad..jenže já se tak nějak nemůžu rozhodnout..:) Na jednu stranu mi to přijde jako absolutní blábol a blbina..žádný velkolepý dílo..a nedává to ani smysl..(něco jako v umění, když nekdo prodává obraz celej jednobarevnej a říká si umělec), na druhou stranu se mi to ale hrozně líbí..jak je to surový, drsný, přímý a prostý..takový ale dnešní umění je. O umění se diskutuje a ne každej ho chápe, proto si myslím, že tohle dílo ani nemůžeme pořádně pochopit..teda aspoň já ne..a jestli je to podle snu Lynchovy manželky, tak to už teprva ne..vidim v tom spoustu myšlenek a šíleností, ale musím tomu dát 3*..ať už je to dosti originální a rozum nad tím zustává stát..

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Úplně haldózní video. Ještě, že to bylo šestkrát za sebou:)..člověk si mohl tak pokaždý všimnout nových a nových věcí a detailů. Poprvý jsem vůbec nechápala a neviděla..a po tom několikátým zhlídnutí už mě to začalo i bavit:)..ta opakovaná pravidelnost a zasekávající hudba sirény:) Už jedooou..jedou si pro šest maníků, co si otrávili žaludky:) Ale jinak ztvárnění nic moc..njn..začátky jsou vždycky těžké stejně jako u Davida Lynche.

Mirindas asesinas (1991)

Týpek, co si přijde vypít mirindu a co plechovka, to mrtvola.. Musím se přiznat, že byl pro mě šok, jak poprvý vytáhl zbraň a z ničeho nic zastřelil barmana. Divím se jenom, že nezastřelil toho paňáka s hrozným smíchem (což já bych udělala hned) a směju se luckerovi, co se přišel napít, kouknout na telku a když už na něj mířil, tak prostě odejít:) Nechtěla bych ale bejt v kůži toho, co tam zůstal a poplakával si...slušnej zážitek pro něj:) Jinak dobrá stupňovitá hudba na začátku při titulkách a na konci pohodová při titulkách.