• Romantický

Narušení (1999)

Příběhově docela slabé. Asi jsem moc malý blázen na to, abych ho plně pochopila. Ale Angelina byla výborná a na ní ten film stojí.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Velmi milý a dojemný film u kterého jsem se nejednou zasmála... konec je takový, jaký je, ale tak už to v životě prostě chodí. A ačkoli Robina Williamse nemám zrovna v lásce, musím uznat, že tady byl vážně dobrý.

Černá labuť (2010)

Páni! To bylo strhující. Ačkoliv byl příběh trochu slabší, zpracování to dokonale vyvážilo a já nemohla odlepit oči od obrazovky! A Natalie Portman i Mila Kunis byly naprosto dokonalé. Moc pěkný filmový zážitek.

Eragon (2006)

Jak z tak obsáhlé a propracované předlohy může vzniknout toto, netušim. Moc smutný zážitek...

Requiem za sen (2000)

Děj začíná v beznaději a končí v beznaději mnohem větší. Requiem za sen jsem viděla už před dobou a ještě jsem nenašla odvahu se na něj podívat podruhé. Rozhodně jeden z nejsilnějších filmů, které jsem kdy viděla. A svůj díl na tom určitě nese i velmi vydařená hudba.

Alenka v říši divů (2010)

Na Alenku jsem se hodně těšila. O to pro mě byla větším zklamáním. Viděla jsem ji dvakrát a dvakrát jsem u ní usnula. Když vás do filmu nevtáhne příběh, tak ho ani dokonalá vizuální podoba nezachrání. A Alenka je bohužel ten případ.

Klub vyvolených (2002)

Tak tenhle film bych zavedla na pedagogických fakultách jako povinný! Jinak musím uznat, že obsazení bylo velmi zdařilé. Z Kevina Klina charizma přímo sršelo.