Duna: Část druhá (2024)

Nemôžem si pomôcť ale pre mňa slabšie ako prvá časť. Možno to nie je horší film ale jednotka zapôsobila na mňa ako teaser že teraz dostanem poriadnu pecku, z ktorej sa nespamätám...nestalo sa. Kniha ponúka nespočetne veľa vrstiev, z ktorých sa dalo vybrať a on sa v prvej polovici vŕta práve v tej romantickej. A potom zvyšné musí riešiť skratkami. Veľké plus za vizual a Zimmera. Preto 4*. Takže sa nestalo, že hneď po východe z kina začínam netrpezlivo odpocitavat dni kedy uvidím Spasiteľa Duny. Možno aj dobre. Väčšia šanca, že budem milo prekvapený.

Irma Vep (1996)

Pred 20 rokmi by som vo filmovom klube UKF pri tomto filme krochkal (pseudo?)inetlektuálnym blahom. Ale nevadí že sa Irma Vep dostala ku mne až teraz. Užil som si to. Taký francúzsky Woody Allen s veľmi dobrou kamerou a so štipkou avantgardy.

Babylon (2022)

5* za to finále...hudobne výborne hned po kine som si musel pustiť soundtrack...naj scéna prvé natáčanie so zvukom :))) niektoré bizarnosti boli na mňa az príliš ale to už bude asi vekom. Spokojnosť.

Dívka a pavouk (2021)

V minulých časoch na výške vo filmovom klube by som si na tom zgustol. Ale vcelku zaujímavé no zatiaľ také slabšie 3*

Zahradníci (2021) (seriál)

Tak toto mi sadlo. Vsuvky a zmeny štýlu ma bavili. Thewlisa som už zbožňoval (nešťastné pomenovanie pri takom hnusákovi:)) vo Fargu. Veľmi silné 4*.

Probouzení (2018)

Nuda. Ako keby ste pozerali hodinu a pol prezentačné video v TV predajni. Qatsi trilógia, z časti aj Samsara či Baraka nešli len po povrchu ukazovaním rôznych obrázkov. Awaken sa k tomu ani nepriblížilo. Jedna hviezda pridávam za "autodráhu" v Abu Dhabí.

Matrix Resurrections (2021)

Veľmi slabé 3*. Pred viac ako 20 rokmi som odchádzal z kina úplne odpálený z toho čo som videl. Za ten čas som zostarol ale Matrix nezostarol so mnou. Toto mi nemalo čo povedať. Bola to len povinná jazda. Videl som a ráno sa zobudil s čistou hlavou bez jediného obrazu v hlave z kina. Ide sa ďalej ale radšej so spomienkami z pred 20 rokov. Toto vypúšťam z hlavy - až toľko voľného priestoru na zbytočnosti tam nemám.

Joker (2019)

Poprvé na hodnotenie som si nechal čas nech si film nechám v sebe trochu uležať. Niekedy odstupom času je iné ako keď vyjdem z kina. Väčšinou lepšie keď mi film stále vŕta v hlave. Teraz nič. Počas týždňa som si na Jokera nespomenul ani len v náznakoch. Komix som nečakal. Na psychologickú drámu, ktorá sa riadne vŕta vo vnútri to išlo moc po povrchu. Phoenix hrá ako kráľ, ale to je málo aby to fungovalo všetko spolu.

Raubíř Ralf (2012)

Pre mňa na mnohých miestach hluché kedy som sa prichytil že pozerám radšej na strop len nech to pretpím a začne sa niečo diať. Nápad o vykreslení sveta v automatoch a jeho obyvateľov po chvíli stratí šťavu. Výnimku tvoria len malí obyvatelia penthousu a ich typický sekavý pohyb. Tých som si užíval. Celkovo slabé 3*.

Země bez zákona (2012)

Pri gangsterkách som asi zvyknutý na iné...teraz to pre mňa nemalo tú pravú šťavu, charizma postáv na bode mrazu - okrem výborného záporáka, Shia mi vadil celý film, celé ploché, veľa udalostí mi prídu ako nasilu vlepené...Cave mal na scenári ešte chvíľu popracovať. Taký priemer, na ktorý si pri zajtrajších raňajkách ani nespomeniem. 4* len vďaka výbornému výberu hudby.