Po zániku Země (2013)

Něco je špatně, když je scéna s digitálním ptákem dojemnější, než celé drama otec-syn.

Oko dravce (2008)

Dal jsem si repete a i na podruhé jsem si film užil. Je to akční jízda od začátku až do konce. Všechno to hezky navazuje, nemá to hluchá místa, nestíháte se nudit. Ano, režisér by mohl mít osobitější přístup, ale scénář je naštěstí natolik nadupaný, že to vůbec nevadí. Navíc akční thriller je žánr, který za poslední dva roky snad nezaznamenal ani jeden originální přírůstek, a tak musíme být za Oko dravce vděční i dnes.

Tady hlídám já (2012)

Bože, pokud se pořád ještě najdou peníze i na takovéto filmy, tak nechápu, proč se stále mluví o tom, že česká kinematografie je v krizi. Evidentně v krizi je, ale nikoliv v krizi finanční, ale tvůrčí.

Ztracen ve vesmíru (2011)

Buď je režisér velký intelektuál, nebo úplný diletant. Ať tak či onak, vzniknul film, který je pro běžného diváka totálně nepřehledný, a k jehož sledování by potřeboval mít manuál (nikoliv však v ruštině jako hlavní hrdina filmu).

Šmejdi (2013)

Jistě, přínos tohoto dokumentu si zaslouží 5*, už totiž opravdu bylo na čase, aby se někdo těmito nechutnými praktikami zabýval také filmovým způsobem. To samo o sobě ovšem nestačí. Autorka (ač k ní chovám respekt za to, že se rozhodla osobně účastnit těchto mnohdy nebezpečných prodejních akcí) ovšem zcela rezignuje na snahu proniknout do dané problematiky obšírněji a více do hloubky. Místo toho se soustředí pouze na emoční rovinu, kterou buduje na profilech několika nešťastných "účastníků zájezdu". Při sledování Šmejdů jsem měl neodbytný pocit, že autorka bez větších ambicí pouze klouže po povrchu. Jediným cílem dokumentu Dymákové jako by bylo na tento problém jen poukázat, podat zprávu společnosti, která o něm netuší nebo jej záměrně ignoruje (opravdu?). Na základě všeobecného hypeu a řečech o převratnosti jsem ale čekal víc. A to jsem nedostal (např. chybí reakce ČOI a dalších dotčených orgánů, apod.). Možná jsem zmlsaný investigativními dokumenty Michaela Moorea, ve kterých si autor neklade za cíl pouze danou problematiku slzavým způsobem vylíčit, ale má mnohem vyšší ambice. Možná.

Lesní duch (2013)

Další zprznění hororové klasiky, ač poměrně snesitelné.

Nejvyšší nabídka (2013)

Italský film v poslední době ztratil svůj lesk. Jsem rád, že (nejen) můj dojem Nejvyšší nabídka značně napravila.