Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Hodně, hodně dobrý scifi seriál... škoda, že díly nejsou vyvážené. Zcela nepodobné jinému sci-fi (Star Trek, Star Gate...). Postavy jsou skvěle psychologicky propracované, jsou reálnými lidmi... Dobře natočeno.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Bizardní a geniální. Směsice barev a pohybu, kterou lze nalézt snad jen u Teletubbies. Burtonovo temněpestrobarevné dílko plné fantazie a šílených hereckých kreací.

Ztraceni (2004) (seriál)

Kvalitní, pomalý, výtečný, propracovaný, mysteriozní, půvabný a závislost vyvolávající seriál. Nicméně od 3. řady začíná pokulhávat... Nakonec jsem to vydrzel do konce a konec je pro me prijemnym zakoncenim chaosu predchazejicich dilu.

Poslední samuraj (2003)

Dobrý, hodně dobrý film s Cruisem, který je tu nadprůměrný... předvídatelný konec, nicméně pěkně strávených 144 minut.

Invaze (2005) (seriál)

Mam za sebou celou prvni serii. Bomba. Dal bych vic hvezd, kdyb y to slo. Pozvolne tempo graduje a od 20. dilu je to maso. 22. dil je naprosto nejlepsi - zejmena diky konci! Jasne nejlepsi sci-fi serial roku 2005-6.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Se StarTrekem se to nedá srovnat. Je to něco mezi Wing Commanderem a Star Wars původní série... Od 3. série značně pokulhává... ale po 5. dílu opět nabere grády a jede dál ve svižném tempu.

Ultraviolet (2006)

Ultraviolet si zaslouzi minimalne 3 hvězdy. Milla je skvělá, i když neměla tolik prostoru se naplno předvést. Efekty jsou průměr, nicméně choreografie bojů poměrně zajímavá, něco mezi V jako vendeta, Matrixem a Ekvilibriem. Částečně mi to připomínalo legendární sci-fi Tron. Děj je sice pěkný chaos, střih je rychlý tak, že některé repliky prostě nestíhám. Ale samotná Milla nebyla vůbec špatná a stopro tento kousek nepatří do kategorie odpad (narozdíl od vyložené hloupých děl Torus, Post impact apod.). Výborně zpracované graficky... je na co koukat (až oči přechází).

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Opravdu to není špatný a každopádně důstojný nástupce 2jky. Možná mohla být Phoenix víc v akci, ale neva... určitě nadprůměr.

Pátý element (1997)

Nádherný, úžasný, barevný, láskyplný, extravagantní, skvělý, naprosto geniální film. Škoda, že mám jen 5 *. Milla je překrásná, Bruce super!

Gigant Shaolinu (1980)

Skvělý konec... nápis ENDE vteřinu po vítězství dobra.