Čokoláda (2000)

Jejda ta čokoláda mi dostala. Hned bych se nechal zlákat na mušličky. Mušličky jsou prostě daleko lepší než chodit ke zpovědi. Parádní trochu protináboženský film.

Uprchlík (1993)

Pěkný úprk, jestli budu muset někdy před policií zdrhat, je mi tento film velkou inspirací.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Chvíli po shlédnutí jsme na chvíli přepli na Babovřesky a to byl v porovnání s tímhle ráj na zemi. Tam jsem se i jednou opravdu od srdce zasmál. Dlouho jsem přemýšlel, co vyzdvihnout na tomhle, ale nenapadlo mi vůbec nic. Totální slátanina, katastrofální scénář i herecké výkony. To si člověk říká, že dneska u nás může být režisér opravdu každý a ještě na to dostane od státu dotace.

Svět podle Prota (2001)

Zajímavý film s nejasným závěrem, pro někoho psychologické drama jiní v tom vidí Sci-Fi, záleží na tom jak člověk pochopí konec. Rozhodně to stojí za shlédnutí už pro skvělé herecké výkon včele s Kevinem Spacey.

Ona (2013)

Zajímavé zobrazení blízké budoucnosti, aspoň vidím, co nás čeká. Bohužel film neukazuje žádné rozřešení, žádný náznak toho, co s tím nebo na co si dát pozor. U některých filmů mi to nevadí, ale tady jsem čekal alespoň na náznak odpovědi.

Interstellar (2014)

Film roku, možná i desetiletí. U Sci-Fi mám často problém, že již v průběhu filmu vidím jasné nesrovnalosti. To ale není případ Interstellar, kde vše do sebe zapadá (nebo nejsem tak inteligentní). Dá se říct, že je to po 46 letech remake 2001 Vesmírné odysey od Kubricka, také se letí k Jupiteru, také se hibernuje, a co je hlavní tak u obou jde o osidlování cizích planet, i když každý trochu jinak. Třeba se ještě dožiji toho rozřešení, kdo je blíže k pravdě. Třeba alespoň jestli počítače budou hodný (Nolan) nebo nevyzpytatelný (Kubrick).

Život nebo něco takového (2002)

Po většinu času je to celkem pěkný, ale jsou tam momenty, kdy se mám dojmout a to po Americku. Tyhle momenty mi přijdou tak trapný, že se na to nemůžu dívat a schovávám se, jak u strašného hororu.

Zmizelá (2014)

Fantastický film, připadalo mi to jako manželské šachy. U každého tahu se musí velmi dobře promýšlet následky, které brzy přijdou. No, a jak už to u šachů občas bývá, končí patem. Král se nemůže nikam pohnout, protože by to byl šach, zároveň je ale na tahu.

Galapágy 3D: Zázrak přírody (2014)

Krásný dokument, který nastiňuje odpovědi na otázky typu: Proč je tak důležité se o Galapágy zajímat? a proč tam vypadají zvířata, tak jak vypadají? Kdo má rád ohromné želvy a smrkající leguány nesmí tenhle dokument v žádném případě minout.

Jednoduchý plán (1998)

Film o tom, jak jedno malé odklonění od morálních standardů může postupně udělat z vcelku vzorného občana úplnou bestii. Tomuto filmu se celkem věrohodně povedlo zachytit podstatu zla. Pro mě velký filmový zážitek bez velkých efektů a s poměrně neznámými herci.