• Krátkometrážní

Syn luny (2007) (TV film)

Filmů o životě s mentálně postiženým dítětem je už pěkná řádka, ale tento vyniká tím, že je natočen značně nesentimentálně, dokonce místy s humornou nasázkou, což mu dodává na sdělnosti i přesvědčivosti.

V srdci bouře: Churchill ve válce (2009) (TV film)

Jsou to všechno známé věci a situace, ale toto polo dramatické a polo dokumentární zpracování je nesmírně vkusné a elegantní. Je radost se na to dívat.

Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo (1987) (TV film)

Možná je to v rámci Daňkovy tvorby o poznání slabší než jeho nejsilnější kousky, ale pořád je to skvělé, až člověku chvílemi přeběhne po zádech mráz a jindy zase vyprskne smíchy. A zejména Hanzlík je zde také skvělý.

Holocaust (1978) (seriál)

Velmi realisticky pojatý seriál popisující osudy židů z různých společenských vrstev v době holocaustu prakticky ve všech částech Němci obsazené Evropy. Právě téměř dokumentární styl posílený ještě skutečnými záběry a fotografiemi dodává spletenci příběhů dojem autentičnosti.

Tak dlouho tě miluji (2008)

Výtečně napsané, zrežírované a zahrané drama, kterému jsem uvěřil každou sekvenci. Film mi připadá jako kus vytrženého života. K absolutní přesvědčivosti ho dovádí zcela bezchybný a roli oddaný výkon Kristin Scott Thomas.

Hernani (1967) (TV film)

Hugovo vynikající drama připomínající shakespearovské tragédie. Slušně televizně zpracované, ovšem trpící odvěkou slovenskou bolestí přehrávajících herců, kteří kdyby byli jemněji vedeni, byli by naprosto skvělí.

Ježek (2009)

Pomalu se vlekoucí spletenec dobře čitelných příběhů o dospívání, povrchnosti života, stárnutí a smrti. Kdyby ta holka nebyla tak protivná a kdyby se tvůrci nerozhodli rozbíjet své vyprávění tím jejím otravným a zdržujícím natáčením, bylo by to ještě lepší.

Království (1994) (seriál)

Ne, nevzalo mě to, navzdory všem zdejším chvalozpěvům Seriál, který se snaží být trochu Městečko Twin Peaks a tak trochu i Bergman podle mne zůstává hlavně "tak trochu". Příliš mnoho motivů, příliš mnoho dějových linek, režiséři jako by se snažili pochytat všechno, a tím se nesoustředí na nic, čímž vzniká chaos.

Tas! (1984) (TV film)

Výtečný inteligentní western tažený Kirkem Douglasem a Jamesem Coburnem. Návrat do časů, kdy western znamenal ještě mnohem víc než v těchto osmedsátých letech.

Sandokan se vrací (1996) (seriál)

Po předchozí řadě jsem si myslel, že horší už to být nemůže, ale může.