• Krátkometrážní

Pornografický vztah (1999)

Může z ryzího sexu vzniknout láska? No samozřejmě že může. A když se to natočí vkusně, vznikne z toho milý malý filmík.

Pravidla moštárny (1999)

Veskrze povedená adaptace knižní předlohy. Emoce, stejně jako napětí, po celou dobu jen drnčí a dívat se na v téhle roli na Michaela Caina, je požitek sám o sobě.

Purpura na plotně (1999) (pořad)

Výběr paběrků, které nebyly natolk dobré, aby se dostaly do hlavního slavnostního večera, a přece je to pořád stoprocentní.

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Vkusný, pěkný seriál, který neukazuje mafiány jako supermany ani jako zločince z povolání, ale zabývá se jejich každodenním životem, v němž musejí živit své rodiny peskovat rozjívené děti, trápit se s vrtošivou matkou. Vraždí-li, v duchu člověk uzná, že to jinak nešlo a navíc je zavraždění pronásledují ve spaní, vrahy stíhají deprese..., zkrátka jsem měl dojem, že se dívám na něco skrz naskrz opravdového. Také díky skvělému Jamesi Gandolfinimu.

Rozprávanie neznámeho človeka (1999) (TV film)

Čechov byl nezpochybnitelný génius. Je-li režisér dostatečně pokorný a uzná jeho autoritu, obvykle do dopadá dobře; jako zde, kde slovenští herci hrají jako z partesu.

Říjnové nebe (1999)

Tohle jsem nevzal. Klasicky americké. tedy povinně patriotické, povinně melodramtické, povinně patetické, povinně optimistické, nakonec všichni povinně zmoudří a koneckonců je to všechno povinně podle skutečných událostí. Po titulcích je jasné, jak to skončí, jen je zapotřebí se k tomu prolondat potoky medu. Vlastně moc nevím, proč jsem přidal tu třetí*.

Sluneční jas (1999)

Snímek zobrazující století v jedné části té podivné Střední Evropy. Dějů, informací a postav je trochu příliš, takže příběh se chvílemi víc než hraje vypráví, ale námět sám a herci jsou natolik na výši, že 80% je minimum toho, co můžu dát.

Smrt panen (1999)

Formálně je všechno tam, kde to má být. Příběh je však těžko uvěřitelný a konec známý na samém počátku. Z toho se těžko vaří drama.

Spalující touha (1999)

Povedený film, ovšem povedený zejména díky Arthuru Schnitzlerovi. Nic proti Kubickovi, všechny superlativy na něj snesené určitě platí, ale Snová novela jako předloha tohoto filmu je mnohem uměřenější, méně vulgární, jemnější, zkrátka umělečtější. Kdyby jí nebylo a Kubrick by si vymyslel tento film dal bych i pátou hvězdu; ale to srovnání mi to nedovoluje.

S úsměvem idiota (1999) (divadelní záznam)

Pořád stejně dobré, byť s postupem časem chvílemi se závany trapnosti.