• Krátkometrážní

Celebrity (1998)

Vtipný, velmi povedený výsměch světu hvězd a hvězdiček umocněný tím, že Woody Allen se ovládl a přenechal hlavní roli beznadějného poplety a naivky věřícího vždycky znovu v opravdovost citů a slibů chlapáckému Kennethu Branaghovi, než aby ji hrál sám svým neurotickým, možná vtipnějším, ale určitě méně uvěřitelným způsobem.

Císař a vrah (1998)

Velkolepě natočený velkolepý příběh o uzlovém bodu vývoje čínských dějin. Na pozadí velikých dějinných událostí se paralelně rozvíjí druhý příběh zobrazující, že vítězství v tom, čemu říkáme poslání, vůbec nemusí znamenat vítězství v osobní rovině, a tedy nemusí přinést spokojenost.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Všechny chvály a superlativy, které si zde můžete přečíst, platí a nemá smysl k nim něco dál přimýšlet. Jen mě tak napadá: jak by asi přijali Češi podobný film o sobě? Musí být v člověku kus národního sebevědomí, aby takvouto porci sebesakasmu skousl.

Česká soda (1998)

Někdy je to moc, aspoň na mne. Ale to, že je to podle mého vkusu někdy přestřelené v drsnosti nebo v drzosti, neznamená, že to není skvělé.

Český lev 1997 (1998) (pořad)

Oni jsou ti Lvi všichni téměř stejní - většinou především trapní.

Čtvrtníček, Šteindler a Vávra (1998) (seriál)

Parodovat je vděčné. Jenže když se to nepovede, propast trapnosti je o to hlubší. Když se to ale zase umí a autoři se nebojí říznout hluboko, tak je to paráda - jako tady.

Dokonalá vražda (1998)

Po všech stránkách standard, který lze od takového filmu čekat, ale standard veskrze profesionální - od scénáře, přes režii po herce, nikde žádné zaváhání. Radost na to koukat.

Dražší než rubíny (1998)

V osobní rovině vedený poloúsměvný polotragický film o rodinné krizi židovského manželství. Po nějaké době si člověk s odstupem uvědomí, že v druhém a možná hlavním plánu jde o zkoumání možností tolerance; náboženské a rasové.

Fífa (1998)

Originální pohled na vývoj člověka, objevné zcela nové pochopení toho, jak v již pravěku vznikla hudba, jak výtvarné umění, jak velkorysost... Molavcová je neskutečná komediantka.

Genij vlasti (1998) (TV film)

Velmi povedená inscenace. Na pozadí událostí kolem vzniku opony Národního divadla autoři vyprávějí příběh o sváru umění a malichernosti, tupém národničení a skutečném pocitu sounáležitosti se svými, podlém politikaření a přátelství. Radek Holub mne překvapil, jak dokázal být v této poloze naprosto bez kazu. Klára Issová je k tomu ještě navíc opravdu krásná.