• Krátkometrážní

Frigo staví dům (1920)

Groteska z dob úsvitu filmu a jedna z vůbec nejvydařenějších.

Kabinet doktora Caligariho (1920)

V době svého vzniku, kdy film bojoval ještě sám se sebou, hledal svou formu a vlastní možnosti, to byl zřejmě velice odvážný počit, který se pouštěl do výtvarných experimentů s nebývalou invencí a sebevědomím. Příběh sám o sobě je zajímavý, neotřelý a i konec nepředvídatelný. Přece jen je to však, zdá se mi, ještě více divadlo, než film. Také se to trochu vleče.

Dobrý voják Charlie (1918)

Chaplin byl samozřejě génius z největších, a když se obuje do armády, aniž ji vlastně snižuje,člověku to prostě dělá dobře.

Chaplin na kolečkových bruslích (1916)

Charile Chaplin ve své době dokázal snad všechno; i ekvilibristiky na kolečkových bruslích. Nepochybně se i v tom vypracoval k dokonalosti jen kvůli filmu. Profík.

Chaplin se vrací z flámu (1916)

Chaplin je vrchol grotesky němé éry a toto je jeden z jeho vrcholů; zdejší gagy vstoupily do historie a do legend.

Chaplin šumařem (1916)

Jedna z nejpovedenějších Chaplinových grotesek.

Chaplin boxerem (1915)

Klasika zulaté éry grotesky, z níž gagy zná snad každý.

Chaplin na automobilových závodech (1914)

Byly to Chaplinovy začátky, neměl se téměř o co opřít, naopak, byl to on, od koho ostatní opisovali... Když si tohle uvědomím, jsem na 4*.

Chaplin novomanželem (1914)

Věčné téma. Po sto letech se na to dá dívat jako na dnešní situace. Pravda - černobíle, němě a přes poetiku grotesky.

Chaplin spravuje zuby (1914)

Na ten neskutečný věk, který tenhle film už má, moc povedená groteska.