Enola Holmesová 2 (2022)

Spoiler: Příběh o povstání žen v továrně a na závěr Moriarty je černoška, PROČ? Nebráním se modernějším pojetím klasických předloh, ale tady je z toho jen cítit Netflixové plnění rasových kvót a stejný paskvil když scénáriskta Zaklínače, na dotaz proč se nedrží předlohy, řekla že chtěla více silných ženských postav.

Cesta ven (2022) (seriál)

Kdyby to skončilo první sérií tak bych dal čtyři hvězdy, ale vzhledem k tomu že odhalení zatím směřuje nikam a všichni si ještě bohužel pamatujeme Ztracené, tak mám strach co bude dál.

Moře klidu (2021) (seriál)

Velmi milé překvapení serálové scény. Pro mne v celku originální zápletka, technická stránka za kterou by se nemuseli stydět ani v Hollywodu a tím že je to asijský seriál, tak zde  nemusely být rasové ani genderové kvóty.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

Vždy jsem seriál hodnotil jako celek, ale tady jsem musel udělat výjimku, protože snižující se úroveň byla do očí bijící. První serie mě velmi nadchla a neměl jsem co vytknout. Druhá serie mě nijak nevadila, ale prvotní nadšení lehce vyprchalo a třetí serie byla čiré zoufalství. Herci jakoby zapoměli hrát a děj se stal místy až nezajímavý. V podstatě jsem čekal jen na konec jak to dopadne.

Kolo času (2021) (seriál)

Rasová vyváženost asiatů a černochů, tedy afroamričanů byla rozšířená ještě o aborginku, indku, polynésanku, potulné cikány i s maringotkami, jen mi chyběli původní američané a eskymáci. Ti ale asi nebrečí na sociálních sítích, že je svět nemá rád a že nejsou zastoupeni v každém filmovém či seriálovém počinu. Tahle směsice pak žije v každé zapadlé vesnici, a pak když uvidí zrzavého kluka, tak hned vědí podle vyzáže jakého je původu a odkud pochází. Pak tady máme gendrově lesbický vztah mezi běloškou a polynésankou, a černochem a bělochem, hetero vztahy už nejsou v módě. Nikdy jsem nebyl fanda Pána prstenů, ale s odstupem času jsem vděčný že vznikl v době kdy vznikl. Dneska by totiž Frodo musel být černoch a mít milostné pletky s Pipinem ,Sam by byl žena a Gandalf by pochopitelně nemohl být bílý. Nemám nic proti jiným rasám, ani proti gay vztahům, ale když je to důležitější než příběh, který teda taky nestál za moc, tak už mi to vadí.

Matrix Resurrections (2021)

Absolutní vykrádačka prvního Matrixu, která nepřichází s ničím novým co by posunulo děj někam dál. Morpheus 2 úplně bez charizma, stejně jako zbytek týmu. Za mě úplně zbytečný film.

Příchozí (2016)

Mě z toho vyšla intelektuální pseudo-humanistická sra*ka, nebo-li naleštěný prd a mnoho poviku pro nic.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál) odpad!

Celý díl jsem kroutil hlavou nad scénářem, hereckými výkony a tím kdo dělal casting. Rozhodoval jsem se mezi jednou až dvěmi hvězdami, za triky které jsou dnes již v každém průměrném seriálu, ale závěrečný pokus o vtipnou cool scénu s létajícím autem mě pesvědčil o odpadu, Pro mne s podzimní scény nových seriálů největší zklamání.