Liar × Liar

• Japonsko Raia × raia (více)

PavelU

Viděno už opakovaně. To značí, o jak pozoruhodné dílo jde. Vesměs tradiční japonská romantika, ale fakt je film perfektně koncipován, co do dekorací, přehlednosti scén, vedeného příběhu a atmosféry celkově. A prostě jsem jej měl stále uvízlý v hlavě, to tedy něco znamená. Dějově si vystačí jen se čtveřicí postav, kdy ty ostatní slouží jen k přívěškům a konstatování toho, že tu stále přeci jen zůstalo i nějaké to realistické vyznění. A i svět kolem nich, ne pouze oni sami. Na konci nechybí typická berlička, co odkryje něco málo z motivace postav, dějově mírně přituhne. Karty budou muset nakonec vyložit všichni. Koukalo se na to opravdu moc pěkně. Sourozenecké vztahy a vzájemná nevraživost, doplněná nevšedním pojetím. Náhoda občas pomůže, dá tudíž rozehrát onu partii s podobou někoho jiného. Tím je hlavním předmětem zájmu právě to, naštěstí přítomné od samotného a uhrančivého začátku. Žánrově spíše drama, školní věci velmi okrajově, podstatné je jejich soukromí. Ani jeden z nich to nemá jednoduché. Plyne to tak nějak samo, musejí se lépe poznat, vyříkat si to. Dopřát si více času spolu, co to jde. Ono to předstírání není totiž lehké. Odtud název. Jelikož dosud příliš lidí snímek nevidělo, nebudu tu přehnaně sdílný. Je nicméně pravdou, že to možná působí přinejmenším podivně, takovýto vztah, i ten způsob jeho začlenění. A v tom asi věží ta fascinace, kterou to na mě lpělo. Tak oslnivě krásné hnědé vlasy měla, přestože jen změnila vzhled a líčení, sršela neokoukaností, působila jedinečně, byla stylová, jakékoli oblečení, co si na sebe vzala, jí dost slušelo. Zkrátka zážitek, to sledovat. Jak jejich vzájemná chemie pracuje. Byli i sympatičtí. V závěru též došlo na tradiční potitulkovou scénu, zde podmanivě provedenou. Ctí to i trochu toho vtipu. ()

sarulefilm

Se sourozeneckými vztahy nepracuje jen G.R.R. Martin, ale je to i častá konvence právě v asijské kinematografii třeba od Old Boy (2003). Nyní je to trochu zjemňováno a v popularitě se drží motiv - vyrůstáme spolu, ale vlastně nejsme příbuzní. I tak je to divný :D ale je hezké, že tento film to právě zvýrazňuje a pracuje s tím. Toru a Minato jsou spolu ale sladký a je hezké s nimi prožít jejich příběh. Jestli chcete klidné odpoledne a máte chuť na teenage japonskou romantiku tak se to hodí. ()