Kolgrim byl zaklínač ze školy Zmije. Elthien zase elfský kovář, který si udělal nepřátele na nesprávných místech. A i když Scoia'tael drží vždy při sobě, nic neplane jasněji než fanatická touha po pomstě. Původní český fan seriál sleduje příběhy vlastních postav zasazených do světa "Zaklínače". Takového, jak jej vymyslel mistr Sapkowski a jak ho viděli tvůrci z CD Projektu. Od fanoušků pro fanoušky! (ČSFD.cz)

besenheim

Asi se hned z počátku nelze vyhnout srovnání s neustále diskutovaným netflixovským Zaklínačem. Ačkoliv netflix přirozeně disponuje nekonečně hlubokými kapsami k financování všech možných efektů a výmyslů, oficiálními právy k adaptaci původní ságy a zároveň nejméně několika obstojnými herci, na rozdíl od tohoto skromného českého počinu selhává. Přestože jsou amaterské, Zaklínačské příběhy se ve své produkci tváří podivuhodně sebevědomě a není tak divu, že na YouTubu si vydobyli slušnou diváckou základnu (a to nejen mezi krajany). Tvůrci mají soudnoust, která mnohým profi studiům chybí. Je znát, že vědí, co si mohou se svými prostředky dovolit a jak to poskládat, aby vytvořili efektní napínavou podívanou s uchvacující atmosférou. Příběhy vypráví přímočaré a více či méně beze slov s notným důrazem na zvukovou a vizuální postprodukci. Zřejmé je, že se ve zpracování a výpravě těžce inspirují zaklínačskými hrami od CDPR, ale to vůbec není na škodu, vždyť proč měnit to ozkoušené a mnohými milované? Jsem tím projektem mimořádně nadšen a těším se, co si pro nás připraví dál. ()