Reklama

Reklama

Krychlič

Trailer 1
Dokumentární
Česko, 2022, 81 min

Obsahy(1)

Časosběrný dokument Silvie Dymákové přináší možnost nahlédnout do života Václava Kulhánka z Pardubic, kterého většina znala pod přezdívkou Krychlič. Částečně autobiografickým natáčením odkrývá snímek nejen Krychličův neobyčejný pohled na svět okolo nás, ale také nitro ikonické postavy. To, co se na začátku zdá jako bizarní a extrovertní exhibice, se postupně proměňuje v silný a emotivní příběh jedné osamělé duše. Duše, která vede nekonečný boj o pozornost a lásku. (sinera)

(více)

Zajímavosti (3)

  • Krychlič Silvii Dymákové natáčení filmu nejprve odsouhlasil, ale pak si to rozmyslel a ze spolupráce sešlo. Trvalo to skoro dva roky, než se podařilo původní plán obnovit. (sinera)
  • Snímek byl zahajovacím filmem Pardubického letního kina pro sezonu 2022. Projekce proběhla v rámci slavnostního zahájení 17. ročníku 1. července 2022. (sinera)
  • Film měl mít původně název „Já, Krychlič“. Měl ho z větší části vyprávět Václav Kulhánek o sobě, ale nečekaná smrt respondenta donutila změnit koncept snímku, protože film ještě nebyl dotočen. (sator)

Reklama

Reklama