The Enormity of Life

• USA Anhedonia (pracovní název)

ještěžiju

Divný film. Označení komedie je fakt dost mimo mísu... teda takřka celý film se usmíváte, byť začíná pokusem o sebevraždu. Říkáte si, že je to takový ten pohodový indie film, kde i přes zobrazené vzpomínané násilí, tady především díky holce posedlé fixací na masová střílení, vás dovede ke konečnému pochopení hlavních postav a že se máme radovat ze života i přesto, že zažíváme útrapy osobní či zprostředkované. Asi nemůžeme nic považovat za jistotu. :-( Mimochodem je film po titulcích věnovaný masovým střílením i lidem, kteří nás opustili příliš brzo. ()

silentname

"The Enormity Of Life" rozhodne je celkom zvláštny film. Myslím si, že je to skôr dráma/komédia, než čisto komédia. Ale je pre mňa fascinujúce ako dokáže tento film zobrať celkom ťažké životné témy a podávať ich s úplnou ľahkosťou a voľnosťou. A nemám pritom pocit, že by sa snažil nejakým spôsobom jednotlivé udalosti a skutočnosti nejako extra zľahčovať. Skôr sa snaží zamerať na postavy a poukázať na to, že istým spôsobom sme všetci tak trošku nenormálny. A žijeme s tým a snažíme sa nejakým spôsobom existovať. Pre mňa ten film tak skvele naznačuje, že enormita života je všade okolo nás. Ale reálne ju vlastne ani nevidíme. Alebo to často prehliadame. O čo jednoduchší je život ľudí, ktorých stretávame na ulici? Ktorí si idú svojim smerom za svojim životom? Nič o nich nevieme, oni nevedia nič o nás. A celý svet má v uliciach ľudí, ktorí žijú svoje fascinujúce a ohromné životy, ktoré sú plné náročných momentov. Nie sme v tom nikdy sami. No skrz všetky tieto dramatické skutočnosti a momentky, ktoré tento film v sebe má (najlepšia je pre mňa asi časť v strede, kde Casey a Jules spolu jedia burger a niečo v nej vzbudí traumatzujúce spomienky na niečo, čo sa stalo), tak najlepšie je, že to nejako emocionálne nesilí. Tie scénky majú v sebe také nenápadné malé fóriky, ktoré ale vedia pobaviť, lebo sú správne načasované a herci ich vedia veľmi dobre podať. Má to srdce, má to dobré postavy a celkovo môžem povedať, že som si sledovanie tohto filmu užil. Hodnotenie: B+ ()