So Sad About Gloria

Ke své rodině se vrací mladá žena právě propuštěná z psychiatrie. Brzy ji však začnou sužovat zneklidňující vidiny série vražd spáchaných sekerou. (Karlos80)

Karlos80

Psychologický thriller s prvky hororu o psychicky nemocné Glori kterou i po propuštění z psychiatrické léčebny domů do domácí péče, stále pronásledují opakující se zhoubné vize vraždícího přízraku se sekyrou, resp. černě-zahaleného muže odsekávajícího řetězy které drží víko rakve. Otázka zní: Je to všecko to co se tu děje skutečně reálné, a nebo se to vše odehrává jen v Glorinině stále nemocné mysli? Celkem slušná, strašidelná hrůza, která má své dobré okamžiky (viz maskovaný muž) a zvláštní atmosféru, ve filmu je jedna památná scéna, která je opravdu děsivá, kdy jistě nebudu sám komu asi připomene známou sekvenci z kultovního filmu "Shining" (80) v hlavní roli s Jackem Nicholsonem. A pokud jste byli pozorní, tak to nebyla jen tato scéna, protože těch drobných korelací (právě z tohoto filmového skvostu) tu bylo víc. Tak by mě tak zajímalo, jestli Kubrick tento o 7 let mladší film náhodou neviděl. Celkově nejde o nic velkého ani originálního, film má nízké výrobní a produkční hodnoty (kdy to trochu připomíná TV-film), ale vyloženě špatné to také není, film drží celkem dobře pohromadě, na diváka to funguje, místy docela strašidelné ale i zábavné. A nakonec z toho všeho, stále převládá ten divný pocit, kdy si říkáte sakra to bylo divný. ()