Karlos80

Lehce erotická hořká komedie s debutující mladičkou Eleonorou Fani v hlavní roli. Hraje tu dospívající dívku (lolitku), která tráví letní dovolenou spolu se svými rodiči a poněkud zlomyslným přítelem na krásném italském ostrově Ischia (tady jedna hvězda za krásné prostředí), kam za čas přijíždí i postarší spisovatel Philip Leroy. Nebude to trvat dlouho a ti dva k sobě najdou jisté sympatie a náklonnost, ty přicházejí ale téměř výlučně od mladé dívky. No, nevím, jestli ve skutečnosti zrovna on by byl tím, který by vyvolával divoké sexuální fantazie v hlavách mladých dívek, ale budiž, no:-) Fani staršího muže, který by ji mohl dělat otce, nemilosrdně provokuje a škádlí, jen co to jde. A když má zrovna příležitost, jde za ním třeba na pokoj, kde se před ním svlékne a pak tančí. Vypadá to, že by mohlo mezi nimi dojít k tělesnému sblížení, ale Fani jen provokuje a zavčas vždy elegantně vycouvá, takže stařík, který by možná v tu chvíli chtěl, má smůlu. Ve skutečnosti mladá dívka je ještě panna a je tedy poněkud nejistá. Zlom přichází, když na ostrov doráží spisovatelova manželka, kterou hraje božská Barbara Bouchet, jejíž role byla v tomto filmu pro mě ale velkým zklamáním. Nejenže mě doslova unavovaly a iritovaly všechny ty sáhodlouhé dialogy a hádky obou manželů, mnohdy o ničem, ale ona se tu dokonce ani neodhalila! No, toto, co je to za film?! Aha, lehce peprná komedie, ale těch v té době v Itálii vznikaly mraky. Bohužel její fanda, který zrovna zatoužil po jejím krásném nahém těle, musí v tomto případě sáhnout po jiném titulu, má ale z čeho vybírat. Abych to nějak uzavřel, toto je tedy především film Fani, která podá skutečně dobrý charakterní výkon založený na velkých citech. Spadá do kategorie všech těch věčně mladých (nebo mladě vypadajících), mnohdy ještě dospívajících hereček (lolitek), které se v té době v Itálii objevily (viz Guida, Muti, Giorgi, Tamburi atd). Nebyla sice tak krásná a smyslná jako první dvě zmiňované, ale v jejích rolích se mi zdála daleko více uvěřitelnější než třeba první zmiňovaná. Tak pokud jste její fanoušek, tak vám tento film vřele doporučuji. Nenáročná zábava bez větších uměleckých ambic, která nezklame ani moc nenudí. ()