Karol (Michał Zieliński) žije v dokonale uzavřeném tréninkovém bytě, který má sloužit jeho opětovnému návratu do společnosti. Každý den ho navštěvuje pečovatelka Marta (Agnieszka Kryst) a učí ho slušně se chovat, stolovat a udržovat čistotu. Ale jejich vztah, který je přísně vymezen předpisy, se nenápadně a nebezpečně vymyká kontrole. (Kino na hranici)

sochoking

Dosť zvláštny film. Chalanisko sa pripravuje, v domácom väzení, na život vonku spolu s nejakou trénerkou, za týmto účelom pridelenou , v tréningovom byte. (By ma zaujímalo, kto to platí, takéto vymoženosti. Zrejme daňoví poplatníci ako vždy.) Ona sa o neho stará, aby sa nevrátil do nápravno výchovného zariadenia. No a začína vznikať medzi nimi, v tomto malom priestore, istá, podivná väzba. Je to celkom slušné psycho a dosť mi to pripomínalo tvorbu Yorgos Lanthimosa , avšak bez hardcore scén, na ktoré sme u neho zvyknutí. Ide o dosť pomalý film s minimom dialogov, ktorý si slušne pohráva s divákovou fantáziou. Silnejšie tri hviezdičky. 60% ()