Catching a Serial Killer: Bruce McArthur

(TV film)
všechny plakáty

Bruce McArthur bol milujúcim starým otcom, ktorý sa v období Vianočných sviatkov prezliekal do kostýmu Santu, aby v nákupných centrách prinášal radosť tým najmenším. V rozmedzí rokov 2010 až 2017 však ukázal druhú stranu svojej tváre, ktorá bola ďaleko temnejšia, pričom vďaka nej mu ako prvému sériovému vrahovi pochádzajúcemu z Kanady prischla prezývka Santa Claus Serial Killer. Bruce McArthur pripravil v Toronte o život osem dospelých mužov, pričom jeho obete pochádzali výhradne z komunity LGBTQ+. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Kľúčovým slovom vyjadrujúcim podstatu dokumentu je "Catching", čiže dolapenie, ktoré je v tomto prípade zásadné a hlavnou myšlienkou spracovania. Úvodná polhodinka je prakticky nezaujímavá, pričom naopak popis jeho "modusu operandi", akým spôsobom sa dostával k obetiam, bol skutočne premyslený. Skrátka, tento chlapík vedel čo robí, akurát, že Ja som si nie istý, ako tento dokument oceniť. Minimum autenticity, všetko je vyskladané len na monológoch, ktoré niečo popisujú, vysvetľujú, pričom až na posledných 10-15 minút, nie je divák prakticky ničoho svedkom a aj to málo čo sa ukáže, sa prakticky opakuje. Každopádne, všetci sú zhrození a prekvapení. Bože, aká zívačka .. ()