Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Komedie

Recenze (4 239)

Ted K (2021)

Píše sa tu "životopisný" a presne takým snímok aj je, čo vyslovene nie každého musí ohúriť. Pomalé, nudné (NE)krimi, čisto o myšlienkach, ktoré v rámci žánru prináša nulový efekt pobúrenia. Dokument je o 300% lepším zážitkom, ale to je normálna, očakávaná vec, nakoľko sa opiera o fakty zločinu, ktorý vždy dokáže šokovať autenticitou. Raz a nikdy viac, za mňa o niečo slabší priemer ako "Zlo s ľudskou tvárou", pričom jediný kto tento snímok ťahá nahor, je Copley.

Ticho (2021) (seriál)

Nemyslím, že by to bolo tak špatné, celé mi to príde, akoby v mnohých užívateľoch zohrali rolu "predsudky", nakoľko toto ani z ďaleka nie je tak špatné krimi, ako to tu "diváci" percentuálne ukotvili. V prvom rade treba povedať, že je tu len málo rušivých elementov v podobe "nereálnosti" či nie až tak za vlasy pritiahnutého správania postáv, pričom mňa osobne potešilo najmä vykreslenie doby ako takej, a to fakt: že hentí skurvenci na najvyšších miestach, sú ďaleko väčšie morálne hovná, ako posledný ožratý asociál, ležiaci pred lietačkami Priora. Treba sa pripraviť na pomalosť a takmer nulovú akciu ..

Šílenství (2021) (seriál)

Paula je forenzná detektívka, ktorá skončí za bránami psychiatrickej liečebne potom, ako pri tragickej autonehode prišla o milovanú dcéru. Lenže Paula onej tragédii neverí, pričom kľúčom k pravde sa pre ňu stavajú jej nikdy nekončiace nočné mory .. Mengeleho myšlienky, psychiatrické pokusy na ľuďoch, sériový vrah - kanibal, záhada okolo úmrtia dcéry, to všetko celkom zručne zaobalené v solídnom vizuále tak, aby táto mini séria dokázala držať v dostatočnom napätí. Divák ktorý očakáva tempo či klasické hororové prvky, ako mimoriadne vyvolanie strachu či nebodaj priamy kontakt s násilím, bude veľmi sklamaný. Toto je echt “slow motion” krimi dráma, ktorá nemá ako vystrašiť ani pobúriť, no má v sebe niečo, čo vďaka príbehu veľmi príjemne drží v očakávaní, ako to celé vypáli. Ľahký nadpriemer pre kriminálku z Brazílie, ktorá mohla byť v závere trošku trpezlivejšia s tým prezrádzaním určitých udalostí, ale inak OK 🇧🇷

Pahanhautoja (2022)

Zaujímavá, originálna myšlienka o znovuzrodenom Ja, no ten Bohumilov pštros pôsobil viac vtipne, než hororovo, pričom príliš seriózne sa táto ugrofínčina asi vnímať nemôže. Priemer ..

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Slabota. Sklamanie a to nebudem písať o tom, že tento snímok má asi toľko spoločné s hororom, ako Matovič s objektívnou pomocou rodinám s deťmi. Nevedel som sa dočkať konca, tie dve hodiny napriek solídnemu vizuálu v tempe, aj tak príliš nedokážu zabaviť. Je to ako film bez chémie a charizmy. Aspoň že sa podarilo tú Ameriku zachrániť - to si robia normálne piču s tým vymývaním mozgov - čistý grc.

plakát

Big Monster on Campus (2000)

Ako komédia trápne, ako horor absolútne nefunkčné. Proste klasicky trápny humor z poza mláky bez gore a čohokoľvek čo je spojené s horor žánrom. By ma zaujímalo, koľko trubirohov z tých, čo film ohodnotili, ho naozaj aj videli. Verím tak dvom, trom ..

Karetní hráč (2004)

Veľký potenciál v námete hrubo nevyužitý, pričom rozuzlenie je tak extrémne predvídateľné, až to bolí.

Zločiny budoucnosti (2022)

Futuristicky myšlienkové scifíčko bez tempa, v ktorom sa viac tliacha ako by bolo zapotreby. Áno, tá pointa je originálna, zaujímavo podivná, čo v podaktorých môže vyvolávať dojem "neopozeraného", pričom áno, ono to tak aj je. Lenže Ja som si "Crimes of the Future" pustil v domnení, že ide o horor, ktorý ponúkne čo to zo žánru, nie len občasne interestný vizuál zážitok o ľuďoch v dobe, v ktorej uspokojenie presahuje hranice normálnosti. Za mňa veľmi málo v kombinácii s nevyužitým potenciálom. Rozmýšľal som nad dvoma hviezdami, ale jebem nato, budem nemilosrdný. Tých 100 minút života mi už nikto nevráti, nevidím dôvod prečo by som nemal byť aj Ja objektívnym katom takejto urozprávanej zmrdačiny mimo realitu.

plakát

Жаным, ты не поверишь (2020)

Nie, nie je to na 4, ale Ja aj tak dám, lebo mám rád snímky, ktoré sa neberú vážne, pričom v rámci žánru dokážu solídne zabaviť. Nerehotal som sa na gauči ako jebnutý, netečú tu potoky krvi, no Kazachstan si za túto jedno-hubku zdvihnutý palec zaslúži. Riadne ksichty sú tí Kazaši ..

The Twin (2022)

Obohraný námet by mal byť aspoň dostatočne atmosférický, keď chce na diváka zapôsobiť. Lenže “Twin” je ako nevydarené, jednobunkové dvojča od poštára, pričom minimum scén, ktoré by diváka zasadili do fotelky, či naopak, z ktorých by poskočil, mu tiež príliš nenahrávajú do karát. Čakal som viac, záverečné rozuzlenie potešilo. Medzi dva-3.