Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi

Recenze (3 675)

Šampion (2019)

Kam sa hrabe tá amerikánska atrapa "Góóól"  na špagetového "Il Campiona"

Thunder Force (2021)

Melissu McCarthy mám nesmierne rád, ale toto je ostuda ..

Xtremo (2021)

Poväčšina akčných filmov dnešnej doby (aj minulej, to je jasné), je zaručenou dávkou “Extrémnej” hlúpoty. To čo sme voľakedy vnímali ako napätie, je už terazky viac menej na smiech, no jedna vec sa im uprieť nedá. Žiadna námaha mozgu, iba čistý relax a oddych. Dobrý akčňáčik .. dalo sa.

Děsivý dům (2020)

Nad týmto by kývla rukou aj bratova 6 ročná dcéra. Tá šliape je už na inom Levely, nie na takýchto nevýrazných počinoch, ktoré v rámci žánru, ani pre kategóriu do 10 rokov, nedokážu ponúknuť takmer nič, čo by si malý divák pamätal. Bez urážky, ale toto je tak do 5 rokov, pričom väčšiu dávku napätia sa divákovi dostane pri sledovaní "Chobotníc z II patra".

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

“Chris Rock” hral doposiaľ v 114 filmoch, pričom v 113 zo seba robil solídneho kokotka na pohľadanie. Obsadiť do hlavnej role kultového hororu o sériovom vrahovi takéhoto nímanda, to svedčí o riadnej dávke dementnosti na strane kompetentných. Ja si skutočne nepamätám, kedy naposledy mi nejaký herec, takto extrémne znechutil sledovanie nejakého (hocijakého) filmu. Každý jeden divák by mal dostať medajlu zato, že musel 90 minút strpieť pohľad na tohto extrémne afektovaného mahagóna, ktorý gestikuluje ako nejaký 13 ročný hip-hoper z Fiľakova. Čo však bola ďaleko bolestivejšia skúsenosť ako jeho gestá, je jednoznačne mimika jeho ksichtu v pasážach, kedy sa prižmúrením očí, snažil všemožnými silami o zanechanie dojmu tvrdého chlapa, ktorý by bez bolestne zvládol “čertovo kolo” s tromi doživotne odsúdenými trestancami v Leopoldove. Grcať sa mi chce, ako to skurvyli, pričom absolútne jediné čo v tomto snímku stojí za pozornosť, je gore a originalita mordovačiek. Otras ..

Brouk (2006)

Pomalší rozjazd, v poslednej tretine solídne psycho. Zaslúžene 3’.

plakát

Kdo mi jde po krku (2021)

Kto by to bol povedal, že “Sheridan”, ktorý má na svedomí výborný “Wind River” či solídny explo zárez v podobe “Vile”, natočí takúto doslova primitívnu, hlúpu, dementnú honičku po lese, v ktorej hrá väčšiu rolu oheň, ako dvojica idiotov, ktorí od prvého okamihu pôsobia ako Laurel a Hardy. Toto je pomerne silný “hard atack” na zdravý rozum, nuž ale každému podľa chuti, ako sa hovorí ..

Lidská jatka (2009)

Márne človek čaká na niečo, čo by mu mal tento snímok v rámci žánru ponúknuť. Takmer ničoho sa nedočká ..

Armáda mrtvých (2021)

“The Cranberries” v závere nesmierne potešilo, “Viva Las Vegas” v úvode zas pôsobilo geograficky trefne, no z pohľadu nastolenia počiatočných emócií absolútne mimo. Človek tak premýšľa nad jediným, čím vlastne “Armáda mŕtvych” chcela byť. Je to snaha o lepšiu post-apo repliku “R.E. 3”? Alebo inteligentnejšiu variantu “W.W.Z.” respektíve Willa, ktorý sa stal Legendou? Alebo snáď vďaka občasným humorným vsuvkám “Landom plného Zombie”? Sám netuším, no čo viem určite je fakt, že ani na jeden zo spomínaných snímkov sa tento nechytá. Príbehovo mi to prišlo úplne bez nápadu, priehľadné, žiadny twist, pričom niečo z mála čo stojí za pozornosť, sú akurát tak gore a masky. Tu skutočne málo čo prekvapí, i keď musím uznať, že tie dve hodinky aj dačo utiekli ako voda, nakoľko divák sa vďaka nastolenému tempu príliš nemá kedy nudiť. U mňa medzi 3-štyri, v rámci žánru ide predsa len o pohodovú záležitosť, ktorá vyslovene nesklame, tak načo len karhať.

plakát

Love, Death & Robots - Season 1 (2019) (série)

Hororové anime príbehy, spracované rôznym štýlom či formou. Pár výborných, niekoľko dobrých, pričom samotná séria mohla byť kultovou vo svojom obore, keby neobsahovala aj tých zopár absolútne zbytočných. Tie ktoré stoja za pozornosť: s01: 1, 2, 5, 7, 10, 11, 16, 18.