Twenty One Pilots: Livestream Experience

• Austrálie Twenty One Pilots: Livestream Experience
Hudební / Dokumentární
USA, 2021, 65 min

MiniMinion

Kdyby se na koncert podíval náhodný posluchač neobeznámený s se světem a příběhem, který okolo své hudby duo vytvořilo, byl by zmaten. Pro fanouška, který ovšem o fiktivním světě Dema, zlověstných Bishopech, a symbolice toho všeho něco ví, je pro něj tento livestream skvělým zážitkem. Spíše než o obyčejný koncert se spíše jedná o takový event, ve kterém se kromě staré i nové hudby dočkáme několika různách vstupů a skitů, které všechny mají co dočinění s oním příběhem. A i když tento faktor opominu, jde o technicky velice zdařené dílo. Výborně nazvučené, nasvětlené a sesynchronizované. A hlavně - scéna a kulisy jsou nádherné. Klasické pódium, které bychom našli na běžných koncertech této skupiny, se střídá s vizuálně podmanivým nočním nebem stráveným na lodi, se zasněženou krajinou, s retro pokojem a televizním studiem, či s živou ulicí jako vystřiženou z velké broadwayské produkce. Do toho několik doprovodných hudebníků a tanečníku, manželky obou Pilotů Jenna Joseph a Debby Ryan... Jedná se o velkolepý a ambiciózní projekt, který se mezi obdobnými livestreamy z doby covidové rozhodně vyjímá. Klobouk dolů. 90% ()