Skrytá tvář sportu

• USA Bad Sport
Dokumentární / Krimi / Sportovní
USA, 2021, 6 h 46 min (Minutáž: 55–86 min)

Epizody(6)

Dokumentární seriál o propojení zločinu a sportu, který rozebírá mezinárodní skandály z pohledu očitých svědků. (Netflix)

Recenze uživatele FeriusParfax k tomuto seriálu (6)

Smlouva s ďábly (2021) (E01)

Chtěla jsem napsat, že basketball je snad nejnudnější sport na světě. Ale jelikož se chystám psát recenzi na každý díl tohoto dokumentu, tak mi došlo, že bych to napsala i na fotbal, parkour, krasobruslení i kriket, kterých se dokument týká.  Spoilery. Už je to nějaký ten pátek, co jsem dokument viděla. První díl bych ale řekla, že byl z těch lepších. Basketbalový hráč, který před sebou mohl mít krásnou budoucnost. To by ale nesměl být opička, co vylezla z džungle. Ovlivňovat zápas už okatěji nemohl. Zřejmě proto mu to moc dlouho nevydrželo. Stejně, jako peníze, které si tímto ovlivňováním vydělal. Rozumu chudák moc nepobral, a tak si za "vydřené" peníze kupoval zlaté řetězy na krk, auta, šperky a další, životu důležité věci. Není proto s podivem, že mi ho nebylo absolutně líto. Ale to vlastně nikoho v tomto dokumentu. Na konci to sice hrál na citovou notu, ale mé  srdce absolutně neobměkčil, spíše naopak. Před pár měsíci jsem slyšela rozhovor s Tomášem Satoranským, kde popisoval velmi zajimavá školení, která se v USA pro hráče basketbalu zavedla. Jedno ze školení bylo na téma, že penízky se nevráží do drahých aut, šperků, dovolených a hazardu, jelikož většina NBA hráčů v důchodů byla na mizině. Druhé téma školení bylo ještě zajímavější, a to, že ženy se doma nebijí, netýrají, nefackují, nedává se jim pěstí, neděláte s ní grapling, škrcení a další skopičiny (pokud sama nechce). Tato nutnost školení mě velmi zaujala a cestou v šalině jsem se dobře pobavila. ()

Přes trávu k vavřínům (2021) (E02)

Taky vcelku zajímavý díl a další blbeček na scéně. Všechny vydělané peníze spolykala jeho super kára se kterou se projížděl na závodech. No samozřejmě mu to taky moc dlouho nevydrželo. Opět absolutní absence soucit nad tímto člověkem. ()

Fotbalgate (2021) (E03)

Přiznám se, že jelikož šlo o fotbal, tak si tento díl pamatuji jen matně. Zřejmě mě až tak nezaujal. Ale tady už šlo o více promakaný podvůdek, který vymýšlel člověk, který už měl trošku pod čepicí a nebyl to úplný truhlík. ()

Válka o zlato (2021) (E04)

V tomto díle bylo snad nejtěžší dokázat, že se jednalo o podvod. I přes nudný sport, jako je krasobruslení si ale odnesete zajímavý zážitek, jak se dá podvádět i v tomto jemném a ladném sportu. ()

Království za koně (2021) (E05)

Spoilery. Suverénně nejodpornější podvody! Absolutně nechutné praktiky, kdy si rozmazlená smetánka objedná vraždu svého koně, se kterým jsou několik let každý den! Odpornost nad odpornost. K neuvěření, čeho jsou lidé kvůli penězům schopni. O to víc je to odporné, když tito lidé o peníze rozhodně nouzi neměli. Hnus, fuj, bídu na ně. ()

Padlý idol (2021) (E06)

Tady už trošku dokumentu docházel dech. Stejně se ale jednalo o zajímavý vhled do dalšího nudného sportu. Zajímavé zjištění, jak v JAR žerou kriket :) ()