Reklama

Reklama

3 - 2 - 1 Start!

  • angličtina 3-2-1 Liftoff! (festivalový název)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Česko, 2021, 35 min

Obsahy(1)

V planetáriu jsme zvyklí sledovat filmy, které nám ukazují vesmír zblízka. Co nevidíme, jsou komplikace, se kterými se vědci setkávají při snaze opustit Zemi a přiblížit se jeho vzdáleným oblastem. Křeček Elon a jeho robotický společník diváky tímto procesem provedou. Film studia Krutart kombinuje zážitek z planetária s napínavým animovaným příběhem. Unikátní je také svým důrazem na vysvětlení fyzikálních jevů ve spolupráci s odborníky. Jde tedy o film plný lásky k vědě a vynalézavosti neobvyklého dua. (Academia Film Olomouc)

(více)

Recenze (2)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Viděno na AFO 2023. Jako edukátorka snímek neskutečně oceňuji pro poutavé, jednoduché a hravé vysvětlení základních fyzikálních zákonů dětem. Příběh o křečkovi, robotovi, krysách a cestě do vesmíru Vás doslova vtáhne do děje díky promítání na kopuli planetária, kdy se často cítíte, že se opravdu pohybujete s kamerou. Velmi se mi líbila nejen vědecká stránka, ale i ta emocionální. Přestože měl křeček možnost dalšího vědeckého rozvoje a brouzdání vesmírem, rozhodl se, že neopustí své krysy, když viděl, že jej přece jen poslouchaly a chtěly se vzdělávat. Vidím v tom i jistý apel na učitele, kteří budou své žáky na promítání doprovázet, aby neztráceli trpělivost a zápal do formování mladých mozků dětí a další generace lidského pokolení. 5* krásný edukativní snímek s poselstvím. ()

KajusaK 

všechny recenze uživatele

Wow! Krásný český animák. Je to částečně vykrádačka některých filmů (Vzhůru do oblak, E.T., Wall-I..), ale moc se mi to líbilo. ()

Reklama

Reklama