Mladá žena Gyöngyi Kártély (Mária Tasnádi Fekete) naruší jako host na svatbě ženichovy ušlechtilé kecy a uteče od stolu, protože čeká jeho dítě. Skandál jak mraky. Rodina je zneuctěna a její otec (László Földényi) dívku vyžene. Ta jde rovnou cestou na potrat a pak skončí v baru v Budapešti jako houslistka. Jednoho dne potká osiřelou Vicu Torma (Bella Bordy), která se bídně živí jako pomocnice na stavbě a je ráda, že ji šéf nechá spát v kůlně. Trochu rušivé je, že se s ní někdo ze zedníků neustále snaží vyspat, a to někdy dost drsně. Třicátá léta nebyla pro samostatnou ženu v Pešti nic snadného, tak se obě dají dohromady a najmou si byt. Jenže zase začnou trable s domácím, protože všichni chlapi jsou stejní. Podaří se jim dostat se trochu nahoru, nebo zůstanou po uši v problémech? (Peabody)

Peabody

Režisér Endre Tóth se pak stal v Hollyywood slavný jako André de Toth, ale tímto drsným dramatem si získal evropské jméno. A není divu, film je tematicky docela moderní - ženská snaha o rovnoprávnost a mužský šovinismus a nadřazenost. Dobré je to i výrazově, žádné unylé přechody, ale jasné střihy,  je vidět, že už je to konec let třicátých. Kostýmy dobré, herecké výkony taky, jen občas mi ty dívky přišly jako  vejce vejci. ()