Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Dobrodružný

plakát

Saša vstupajet v žizň (1956)

Debut Olega Tabakova mne zajímal, tak jsem se kouknul, sehnal jsem jen černobílou původní verzi, ne tu ideologicky upravenou. Pochopitelně je to film ze SSSR a z 50. let, kritika je dobově silně limitovaná )1958 už asi nešlo o život, ale o kariéru a pohodlí zcela zásadně).  Nicméně Tabakov hraje přesvědčivě, připomněl i postavu Iskremase z Mittova vynikajícího filmu Sviť sviť má hvězdo. Celkově mi to přišlo v dobovém kontextu velmi slušné, i když je to pochopitelně pro pamětníky a navíc velmi specifické. .

plakát

Specialisté - Robot (2021) (epizoda)

No jenom doufám, že tato partička specialistů s touto sérií skončí, protože už to překračuje meze. Pan Dejdar v posledních dílech jen tak prochází a mračí se a štěká, dvojice mladších - to nemá smysl komentovat, to byl naprostý omyl, takže zbývá jen pan Hána, který v tomto kontextu vyniká jako herec světového formátu (nechci říci, že jím není). Zápletky po jedné době, kdy byli angažováni zahraniční scénáristé se vrátily k původní úrovni, kdy je to unterhund.

plakát

Podnájem na Champs Ellysées (1991) (TV film)

no ono pan Krejčík a komedie nejde moc dohromady, ale jeho schopnost si neomylně vybrat céčkové herce a pak je odpovídajícím svým typickým naprosto zmateným stylem (prosím to je od lidí, kteří s ním dělali) režyzérně "vést" se zde zobrazuje v plné kráse. Takže to odpovídá té hrubce v názvu, kde je jedno -l- navíc. Nebrat

Ženská pomsta (2020)

Manželka si u toho odpočala, ale pro mne utrpení, tak on pan režyséér není moje krevní skupina kromě první Fontány a i tam jsem spíše ocenoval EvuV, která byla moc krásná.   Dneska už tak pěkná není a to, že není herečka je víc vidět, její dialogy jsou utrpení, snaha ji nasnímat tak, aby vynikly pořád krásné vlasy a nezničený obličej je moc viditelná a tudíž směšná. No ona ani jedna z hlavních dam nebyla nikdy o moc víc, než hezká holka, ale taková dřeva druhé dvě dámy nejsou. Pánové jsou dost hrozní už ze scénáře, vcelku očekávatelně od titulu, to musí být samci blbci. Pan Etzler kdysi býval pěkný chlap a tak se mu odpustilo, že hrát neumí. Dnes je takový nějaký napuchlý a posunul se tedy ke komice, ovšem je trapný, nikoli směšný. Hrozná postava, přehrávání, vřeštění, fujjj. Pan Rychlý taky je takový no jak to říci, bavič, spíše než komik, ale není tak hrozný (to by taky bylo těžké), ve chvíli kdy přepíná do politického newspeaku je dokonce dobrý, naposlouchal si tu falešně seriozní notu. Pan Plojhar je asi herec nejvíc, ale ta figura je podivná, tak není co hrát. Dialogy celkově blbé, ještě bych zmínil příšernou - z mého hlediska - hudbu Leška Wronky, že by ostravská kooperace? Takže celkově hrozné a tu hvězdu dávám za to, že to není až na vyjímky vulgární, nediskutuje se o tom, jak si drbat nebo holit frndu, ani kdo má delšího kašpárka jako jinde.  blbé, ale jsou i horší a platíme si na to z Fondu

Zlatý pavouk (1956)

Nevalné a takové ani ryba ani rak, místy jak románek z 40 let (zubař se na první pohled zamiluje do uchazečky o místo a ožení se s ní), většinou 50kově agentské drámo, zejména hrozná dramatizující hudba, náznak šedesátek stěží k dohledání. Herecký je problém, protože Robert Vrchota jako obvykle leda průměr, Jana Brejchová donucená do role zmalované naivky, kterou by zvládla Libuška Šafránková, ale JB na to není, takže nedobré, Oldřicha Nového je bohužel málo, Bek hraje to co tehdy vždy, rovinu čistou a neposkrvrněnou, Deyl v této době býval buď padouch agent nebo policajt, tady je b) správně, ale je zcela placatý. Růžek je dobová karikatura hnusného kapitalisty a Květa Fialová je neméně dobová milenka kapitalisty, sama nevalné morální pověsti. To téma vlastně zatajení nálezu a dopad tohoto přečinu by nemuselo být nezajímavé, kdyby bylo lépe napsané a zejména jinak zahrané.

plakát

I Spit on Your Grave: Deja Vu (2019) odpad!

už jenom hnusná množina idiotských klexů, scénář psal asi někdo s inteligencí postav tohoto filmu, nejsou tu ty složité technické mučící vraždy padouchů, je to prostě jen trapné a nechutné, takové špinavé a laciné bez rychloposuvu bych chcípl asi taky.

plakát

Lupin (2021) (TV seriál) odpad!

proboha- Tedy aby bylo jasno, je to slušný Heist, Sy je dobrý a nemám prob lém s tím, že je to černoch. Ale tohle prostě není Arsen Lupin a kdyby ho takto hrál kdokoli, žena, muž, transka nebo lesba libovolné barvy, je to prostě špatně a nemá se to jmenot Lupin, natož Arsen. Ani mi nevadí posund z doby Fin de siecle do dnešní, Sherlock BBC je skvělý, ale musí se zachovat podstata postavy a to tady není. Je to jako poslední Bondi, nadfhled není, elegance pryč, místo toho akce, rvačky, pot. Pro mne jasná volba  - o dům dál.

plakát

Začátečnice hledá učitele italštiny "Zn. Přijedu" (1988) (TV film)

Pavel Soukup napsal velice řídký scénář a mladá Moskalyková se na tom zdá se mi učila režírovat. Herci jsou jinak docela dobří (tedy až na pana Vacka, který herec není), ale nějak nic nejde dohromady, humor je křečovitý, takový řekl bych rádoby italský Boccacciovský, ale to nám nikdy moc nešlo. Slabounké

plakát

Vykřičník za Kateřinu (1977) (TV film)

dialogy šustící papírem a režijní vedení tlačící herce do křeče ař hysterie. Téma mnohokrát obehrané. Tak proč se na to dále dívat?

plakát

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (TV seriál)

Srovnání s Holmesem z BBC ani nekulhá, prostě je to nesmysl, kromě pár textu kolem hlavy nic společného. Tohle nejsou ani detektivky, je to prostě hláškovací komedie s detektivními prvky, hledat v případech logiku, stavbu, odhalování a pátrání nemá smysl. Některé vtípky jsou vynikající, jiné trapné, prostě k žehlení docela OK. samostatně ani ne. Herecké přehrávání je podstata příběhu. Spíše mne mrzí, že musíme dělat kopie jiných, asi se čeští scénáristé vyčerpali, ovšem ono když vidím ta Místa činu Plzeň, Ostrava anebo Hlavu Meduzy, tak asi opravdu už nápady došly. Takže co bude další? Předěláme skandinávský Most a bude se odehrávat v Praze na Vltavě? Ale zase proti Inspektoru Maxovi, který taky chtěl být hlavně legrační je tohle  lepší, o příšerném Topinkovi ani nemluvě.

Ovládací panel
1 bod