Zlato

Dva cizinci putují australskou pouští. Virgil (Zac Efron) jede za prací, která mu údajně změní život, a má ho tam přivézt ne zrovna sympatický řidič Keith (Anthony Hayes). Během cesty se jim přehřeje motor auta, a tak musí zastavit uprostřed vyprahlé divočiny. Když Keith automobil opravuje, zaujme Virgila zlatý odlesk u jeho nohou. Začnou kopat a objeví ten největší balvan zlata, jaký kdy kdo nalezl. Prvotní nadšení se promění v bezmoc, když zjistí, že vytáhnout ze země tak velkou hroudu zlata je nad jejich síly. Domluví se na tom, že zlatý balvan bude hlídat Virgil, zatímco Keith odjede do nejbližšího města a zajistí potřebné vybavení. Jenže jsou uprostřed naprosté pustiny a tak je nejbližší město dva dny cesty tam a dva dny cesty zpět. Virgil tak musí zůstat čtyři dny sám uprostřed pouště. K dispozici má nevelkou zásobu vody, trochu jídla a plachtu, která jej má ochránit před žhnoucím sluncem. A pak se všechno zkomplikuje. Nejdřív se Keith o něco zpozdí. Zprvu jen o den, pak o další a další. Virgil pomalu začíná propadat zoufalství. Široko daleko není žádná pomoc, jen písek, kamení a pár pokroucených stromů a keřů. Společnost mu dělají pouze divocí psi, kteří se k němu nepřiblíží, dokud má zapálený oheň. Ale dřevo mu dochází, stejně tak jídlo a po tom, co se přežene písečná bouře, přijde Virgil i o poslední kapku vody. V tu chvíli se začnou dít podivné věci. Je s ním opravdu v poušti někdo další, kdo ho chce o zlato připravit, anebo jsou to jen pouhé přeludy? Tak jako tak, nezbývá mu než čekat a doufat, že se pro něj Keith opravdu brzy vrátí. (CinemArt)

blondboss

One-man show v podaní Zaca Efrona, ktorý aj v tomto snímku dokazuje, že herecky maximálne dozrel a že žiadna rola mu nie je cudzia. Toto je v podstate vcelku výživná survival dráma, ktorá ťaží hlavne z prostredia a zo samotnej východiskovej pointy vzťahu človeka k materiálnym veciam. Spočiatku sa to síce vlieklo, aby to následne nabralo dych a zaujímavé kontúry, ktoré dokráčali až k nie úplne vycibrenému záveru. Avšak na jednu projekciu je to super a milovníci podobného žánru si určite prídu na svoje. 60 % ()

Unterschleif

Od Efrona by som niečo takéto ozaj nečakal. Hlavne ten koniec. Dobre zahrané a vynikajúci make up - vyzeral fakt na hovno a zúbožene, ako sa patrí na to v akej bol situácii. ()

ElisR

K pěti hvězdám chyběl jen “složitější” scénář. Popis filmu zní trochu nudně - One man show Zaca, minimum dialogů, jedno místo, kde se hlídá hrouda zlata..Na hodinu a půl nic moc? Naopak! Já jen žasla nad tím, jaký je Zac dobrý herec!! Maskéři si teda taky mákli. Z psů šel v závěrečné scéně fakt strach a to jsem velký milovník čtyřnohých “parťáků”. Jsem ráda, že film nebyl o nějakém surového dolování červů z nohy, strhávání kůže nebo cokoliv jiného, co občas ve filmech bývá, dává to na dramatičnosti, ale nikdo na to moc koukat vlastně nechce…tady je jediná “AU” scéna po písečné bouři…dokonce i závěrečná scéna (nebudu prozrazovat) nepůsobí nějak hrubě či nechutně..a i přesto mám z filmu silný zážitek! A je děsný, co člověk udělá pro “pár” peněz… ()

Kushina

Něco takového jsem čekal, že hamižnost a nenažranost lidí donutí ostatní páchat ty nejhorší zvěrstva. To, že týpek s bagrem přijede, až zhebne, na to jsem sázel fakt od momentu, co odjel.  Umřít na sežrání psy, místo toho, aby šel k vodě, kvůli zlatu.. smutný. Vlastně to jen odráží pravou povahu lidí, kteří si jako jediný tvorové planety váží peněz a bohatství více jak vlastního života. 65% ()

Naghavi

Zacův zánik, natočený efektně, ale pro diváky, očekávající velkou akci to není... Spravedlivý závěr a únosná stopáž. ()

Beer11

Po shlédnutí upoutávky (traileru) jsem očekával víc akce. Od začátku do půlky filmu nic zajímavého spíše nuda dialogy o ničem. V začátku druhé poloviny první vražda.... před koncem filmu druhé úmrtí a na konci zase vražda a to ženou, která vyhrála tím, že měla vše co potřebovala a nemusela se dělit. Nízkonákladový movie, tedy za předpokladu, že Efron dostane jen pár procentní podíl z výdělku. ()

hony23

Dva muži najdou uprostřed pouště naprostou náhodou velkou hroudu zlata. Jeden vyrazí do města pro bagr, druhý zůstává hlídat zlato. A zde nastává úskalí celého filmu, natočit několikadenní čekání v poušti tak, aby se to nevleklo a aby to bylo záživné, je asi nemožné. Přestože muž bojuje se sluncem, s nedostatkem vody, s pouštní bouří i s místní faunou, je to čekání na jeho parťáka nekonečné jak pro něho, tak i pro diváka. ()

HellsAngel

Zac Efron v úlohe, ktorá podčiarkuje jeho premenu z tínedžerského idolu na seriózneho herca. Filmu ale chýba ale viac dialógov (hoci len formou komunikácie cez vysielačku), ktoré by zdynamizovali celý dej, vybičovali napätie a prestriedali mĺkve zábery na slnkom zaliatu púšť. Navyše v kontraste s pomalým tempom je finálne rozuzlenie prirýchle a všetko sa zomelie v priebehu niekoľkých krátkych okamihov. Ako celok je preto Gold zaujímavý, no nedotiahnutý počin. ()

arewehappy

Fakt zábavný, doporučuju, ale můžu dát jen 3 hvězdy, protože tam jsou pasáže který jsou prostě... divný. Takový jakoby hluchý, nečekaný ve špatnym slova smyslu. Rozuzlení různých zápletek (ne)přichází tak trochu ve stylu nějákého začínajícího fandy Cohenů. Taky se hlavní charakter párkrát chová nelogicky, což především v survival bolí, ale nechová se zase úplně retardovaně, takže se to dá zkousnout. Žádné větší poselství ani zamyšlení nehledejte, ale jestli vás zaujmul trailer tak zklamaný nebudete. ()

vaclav.g.kar

Film ve kterém Zac Efron blouzní na sluníčku u velkého kusu zlata a snaží se při své naivitě vydržet proti drsné Austrálii než se jeho "parťák" vrátí. No originalitou příběhu to fakt neimponuje, ale dohání to prostředí a Efronův výkon. Nikdy jsem neviděl High School Musical. Efrona znám jen z komedií, ale očividně má stejnou snahu jako Pattinson a Radcliffe. A daří se mu to. Nejlepší boj o přežití od Articu. První kino zážitek 2022 75%. ()

Sopholojong

Australska postapokalypticka one man show (a par krvilacnych divych psov). Na velmi jednoduchucky pribeh o materialnej skazenosti a chamtivosti nabalenych niekolko zaujimavych vedlajsich liniek (spomenute psy, zradny partak, zabita zenska a fantazmagoricke vidiny s nou). Skvele "advanced" masky Efrona od prvotneho upalu az po "zombie look like" zrudu na pokraji smrti a solidna panoramaticka kamera drsnej puste. Okrem toho ale citit setrenie rozpoctu roztahanostou scen, samoucelnymi vyjavmi (mrtva zenska) a dlhymi statickymi zabermi na "High School Musicala". Uplne posledny zaber zbytocny a smiesny, malo to skoncit len tym prichodom. ()

bigmatko

nečakal som že to bude post apo zasadené do neznámej budúcnosti a prišlo mi to skoro ako prequel k šialenému maxovi v ktorom sa začína u ľudí rozvíjať určitý stupeň šialenosti. Efron už nepatrí do muzikálu a presvedčil že vie aj sám utiahnuť dej filmu. Nie je to žiadne veľdielo to sa musí povedať na rovinu a trocha tomu nasvedčovalo aj to že po dlhom čase som bol v kine v celej sále úplne sám. skontrolovala ma iba obsluha kina či teda naozaj sa na to pozerám. ()

Lesazrk

Všetci sme od začiatku čakali nejaký zádrhel a ten aj prišiel. Miestami tomu celému chýba logika (Prečo sa nevrátili do mesta spolu?  Zlato by im aj tak nik neukradol. Tiež nechápem, prečo Zac cez najväčšie teploty chodil po drevo keď mal byť v tieni.). Lepšie tri hviezdičky. ()

Pavelkedar

Solidní minimalistický survival s naprosto dokonalým a vyjímečným zvukem DD 5.2.2., který dokáže maximálně zaplnit celý objem prostoru. Viděno na plátně a ještě doporučuji si k tomu vytočit topení minim. aspoň na 30°C, akorát ten smrad bude asi chyběr k dokonalému vjemu......... ()

Tranda

Příběh: 4/10; Drama: 6/10; Napětí: 6/10; Hudba: 6/10; Vizuál: 7/10; Atmosféra: 7/10; Zábavnost: 4/10; Herci: 6/10. 5/10 ()

Polux

6/10 | Podle traileru to vypadalo hodně nadějně - Efron v netradiční roli, působivá australská příroda a celkově poctivý survival. Výsledný film je ale ztělesněním promarněného potenciálu. Efron kromě postupujícího fyzického utrpení nemá co hrát (přitom zápletka slibovala spousty "psychologických" příležitostí - pocity šílenství, zoufalství, rezignace, naděje, viny, atd. - kterým se ovšem film téměř nebo vůbec nevěnuje), samotný děj stran tradičních survival propriet (příroda, počasí, lidé) toho nabízí překvapivě málo a přítomné "balvany v cestě" jdou mnohem méně za hranu, než bych očekával a doufal (přičemž příležitostí k rozehrání většího dramatu je zde spousta (třeba očekávané vyhrocení vztahu Efrona s Hayesem, aneb počínající mamon, se v podstatě nekoná), po hříchu však z velké části zůstávají nenaplněné), film tak zachraňuje jen zmíněná "madmaxovská" příroda a především střídmá délka. | PeZet ()