Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dokumentární

Recenze (2 984)

Staříci (2019)

Toto je ten typ snímku, ktorý vás zaujme svojou živelnosťou a atmosférou aj napriek tomu, že hlavnými postavami sú len dvaja starci. Treba ale povedať, že tých starcov si zahrali skvelé herecké osobnosti českej kinematografie a aj preto je tento film dosť kvalitný a z toho lepšieho z českej tvorby. Trošku mi tam chýbalo viac emócií, napätia či rozvitejšej myšlienky. Na jednu projekciu to ale úplne postačí a podľa mňa budete spokojní. Za mňa je to na silné tri hviezdy. 65 %

Samotáři (2000)

Uznávam, že tento snímok je tým lepším z českej kinematografie a že Ondříček celkom pekne vykreslil prapodstatu medziľudských vzťahov v ich najbizarnejšej podobe. Každopádne vzhľadom na hodnotenia som čakal o dosť viac a bol som aj v tom, že príbehovo sa to lepšie rozbehne. Herecké výkony fajn, ale ja jednoducho toho Macháčka moc nemusím. S tým asi už nič nenarobím. 65 %

Pinocchio (2019)

Také milé notoricky známe fantasy obohatené o skvelý vizuál a legendárneho Benigniho. Taliani sa zhostili tejto rozprávky celkom zdatne a vytvorili prakticky jedno z vizuálne najkrajších spracovaní. Každopádne ale to dejovo bolo až moc jednoducho linkované, aj keď námet viac nepustil. Spôsobilo to žiaľ to, že som sa dosť často nudil a to by sa asi nemalo stávať. Inak ale celkom zaujímavá projekcia. 65 %

After: Přiznání (2020)

Tento teenagersky poňatý "epos" o láske jedného bad-assa a druhej "slušňáčky" bol prvoplánový už v prvom dieli. V tomto pokračovaní to už len naberá na sile a v hlúposti a nezmyselnosti dejovej linky to doslova posúva hranice. V zásade sa dostávame do polohy, že pozeráme na dvoch teenagerov, ktorí nevedia čo so sebou a navyše postavené je to hlavne na jemnej erotike, čo možno žerú masy, ale plytkosť tohto snímku to len dokresľuje. Ešteže sympatická herečka ostala. 40 %

Země medu (2019)

Silný dokument zobrazujúci reálny život chudoby na Balkáne, ktorej k životu stačí pracovať s tým, čo im príroda dala a ktorej nevyhnutne klope na dvere globalizácia. Jednu hviezdu musím pridať navyše hlavne kvôli tej realistickosti a skvelým záberom, ktoré pekne vykresľujú celkovú atmosféru. 70 %

plakát

Vzpomínky na Itálii (2020)

Vidieť Liama Neesona v takejto podobe je celkom zaujímavé a určite niečo nové pre filmové plátno. Tento snímok nie je ničím akčný alebo emocionálne vypätý, ale prináša pekný pohľad na vysporiadanie sa otca a syna s tragickou udalosťou z minulosti. Väčší punc tomu dáva fakt, že obaja protagonisti sú v rodinnom vzťahu a prakticky zažili totožnú situáciu aj v realite. Ja som sa nenudil a tú jednu hviezdu navyše dám za príjemnú a vzhľadom na tému aj milo odľahčenú atmosféru. 70 %

Křupaví mazlíčci (2017)

Celkom milá a zaujímavá rozprávka, ktorá síce opäť omieľa zvieratkovský motív, avšak robí to sofistikovanejším spôsobom ako väčšina ostatných. Tento animák stojí hlavne na farebnosti, na milých postavičkách a celkovo skvelých animáciach, takže cieľovému publiku to určite ulahodí. Pre mňa ako dospeláka je to taký ok animák na jedno použitie. 60 %

Šarlatán (2020)

Jeden z tých lepších českých snímkov, ktorý tentokrát vykresľuje život liečiteľa vo vojnovom období. Samozrejme výpravnosť sa tomuto snímku nedá uprieť a Agnieszka Holland vykresala celkom slušnú dobovú atmosféru. Trošku by som ale očakával detailnejšie a prepracovanejšie zobrazenie charakterov jednotlivých postáv a aj trošku viac emócií. Musím vyzdvihnúť okrem Trojana aj herecký výkon Juraja Loja, ktorý zase raz prekvapil. Do štvrtej hviezdy tomu niečo chýba, ale odporúčam. 65 %

plakát

Štěstí je krásná věc (2020)

Česi sa porážajú a porážajú na komediálnom poli a tentokrát padli na ďalšie pomyselné dno. Tento snímok nebol ani vtipný, ani s nejakou odľahčenou atmosférou, s katastrofálnym chovaním jednotlivých postáv, prachsprostými dialógmi a s veľmi zlým a nenápaditým námetom. Petru Hřebíčkovú mám ako herečku rád a ozaj sa jej čudujem, že sa na takýto hnus dala. Toto sa proste fakt nepodarilo. 25 %

Hurá do džungle (2020)

Tento snímok je síce milý, farebný a pre deti ako stvorený, ale takých tu už boloooo habadej. Ničím nevyčnievajúci, ničím unikátny a prakticky len využívajúci zvieraciu tematiku. Aspoň že tie animácie stáli za to. Inak ale je to len ďalší pre mňa až podpriemerný animák, ktorý už prevaril hádam aj to, čo sa už ani nedalo. 40 %

Ovládací panel
3 body