Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Dokumentární

Recenze (3 422)

Ztracené iluze (2021)

Tuto asi budem trošku vytrčať z davu, ale mne sa tento film dosť nepáčil. Dva a pol hodinová nuda, ktorá sa vliekla siahodlhými a monotónnymi dialógmi, ktoré síce aspoň mali hlavu a pätu, ale od historického eposu by som čakal o dosť lepšiu a výpravnejšiu réžiu s väčším presahom emócií na diváka. Naozaj okrem pár štipľavých scén tu nebolo veľmi čím zaujať. Škoda toho. 50 %

Jiná smečka (2021)

Považoval som za trošku prehnané hodnotenia tu na portáli, ale nenechajte sa zmiasť. Ono to hodnotenie naozaj zodpovedá výsledku. Toto bola ukážková rodinná dráma, ktorá zaujímavým spôsobom ukazuje na vzťah otca-kriminálnika a jeho dcéry a ktorá sa s tým nemazná. Pekne zobrazené reálie toho, ako bohužiaľ niektoré deti musia vyrastať. Navyše prekvapujúco dobré herecké výkony a malá Zorka Horváth sa neskutočne ponáša na seriálovú "Dhaenerys" alias Emiliu Clarke. Skúste si všimnúť tej podoby. 75 %

Proměna (2022)

Tento snímok hodnotím v rámci žánru a preto musím dať slabšie štyri hviezdy, lebo si myslím, že si tú štvrtú zaslúži. Ide v zásade o klasický pixarovský snímok plný kvalitných animácií, uletených scénok a roztomilých postavičiek, ktorý ale prináša niečo navyše - niečo magické, mystické a inšpirované čínskou kultúrou. V tomto je tento animák iný a svojím spôsobom nenásilne a nevtieravo vytvára pozitívnu atmosféru. Ja som bol spokojný a pre deti to bude určite pecka. 70 %

Ježek Sonic 2 (2022)

Pokračovanie celovečerného 3D Sonica ničím neprekvapilo a vezie sa na podobnej vlne ako jednotke, až na to, že tu pribudnú dve postavičky navyše s odkazom aj na Project Shadow. Nič to ale nemení na fakte, že ja osobne som sa viac bavil na jednotke. Prišlo mi to dejovo ako nejaké varenie z vody bez výraznej dejovej sekvencie a bez nejakého zaujímavejšieho nápadu. Zopár popkultúrnych odkazov to jednoducho nezachráni. Pre mňa tak trošku sklamanie. 55 %

Ježek Sonic (2020)

Toto je v podstate prvý celovečerný snímok venovaný Ježkovi Sonicovi čo by legende animovaného plátna a musím povedať, že vcelku vydarený. Podľa mňa to zásadným spôsobom zdvíha kvalitu oproti seriálom a vizuálne prevedenie skvelé. Nemôžem dať viac ako tri hviezdy, nakoľko klišé tam bolo neúrekom, ale určite sa jedná o zábavnú rodinnú komédiu, ktorá poteší každé jedno dieťa. Navyše Jim Carrey opäť v skvelej forme. Ja som sa bavil, aj keď som očakával trošku viac bláznivejších scénok. 65 %

plakát

Velký červený pes Clifford (2021)

Videl som aj pôvodný seriál a musím povedať, že Becker sa tohto ujal a poňal to z úplne iného konca a ono to podľa mňa veľmi slušne fungovalo. Čakal som nejakú infantilnú ptákovinu pre úplne malé deti po vzore seriálu, ale dostal som výživnú rodinnú komédiu, pri ktorej sa človek aj nenásilne zasmeje a ktorá sa na nič nehrá. Že tam bolo pár klišé momentov, to je jasné, každopádne ale aj sympatickí herci a ňuňu pejsek, z ktorého som bol namäkko. Skvelo vizuálne zvládnuté. Takže ja osobne som sa bavil a ako oddychovku pri nedeľnej kávičke to vrelo odporúčam. 70 %

plakát

Nejhorší člověk na světě (2021)

Škandinávska dráma, ktorá má v sebe všetko, čo od seversky ladenej drámy možno čakať. Depresia, životné situácie, v ktorých sa môže nájsť nespočetné množstvo ľudí, zaujímavá konverzačka s množstvom emócií, ale hlavne nenásilná a nevtieravá realita, ktorú Trier zobrazil naozaj živelne a bez nejakého zbytočného pátosu. Jeden z najlepších škandinávskych filmov posledných rokov. 75 %

Morbius (2022)

Asi sa trošku vymknem z tohto pesimistického návalu hodnotení a pre mňa to nebola až taká katastrofa. Samozrejme, dejovo to nie je žiadne terno a tých klišé scén tam bolo pomerne dosť, ale vizuálne som sa bavil a nenudil som sa tak, ako pri niektorých iných snímkoch podobného žánru. Treba ale uznať, že toto je zrejme najslabší film Marvelu, ktorému trošku začína dochádzať dych. Jared Leto klasicky skvelý, ale veľmi slušne mu sekundoval Matt Smith. Takže za mňa relatívna spokojnosť. 60 %

Vřískot (2022)

Tento zatiaľ posledný Vreskot vzdáva poctu jednak režisérovi originálu z 90-tych rokov a zároveň na neho vo veľa veciach odkazuje. Je pekné vidieť takmer všetky zásadné postavy z celej série pokope a navyše je tu pekne zasadená dejová linka s teenagermi do celkového univerza. Samozrejme si to zo seba ako vždy robí tak trošku prdel, ale zásadne nevybočuje z tej klasickej vreskotovskej šablóny a tým pádom neprináša nič nové. Je to skôr nostalgický snímok, ktorý bude mať úspech hlavne u zarytých fanúšikov série. 60 %

plakát

Last and First Men (2020)

Ťažký art. Tento snímok možno hodnotiť v dvoch rovinách. Tou prvou je obrazová stránka, ktorá zachycuje monumenty v čierno-bielom prevedení a artovým spôsobom ukazuje futuristickú víziu, čo mňa ale maximálne nebavilo. Na druhej strane je tu zvuková stránka, ktorá bola excelentná. Tá hudba od Jóhannssona je maximálne podmanivá a keď do toho prirátame magický hlas Tildy Swintonovej, tak je z toho balzam pre uši. Inak povedané, keď si tento snímok pustíte bez obrazu a zavriete oči, vtedy by som dal 5 hviezdičiek. 55 %

Ovládací panel
3 body