Parasite in Love

• Japonsko Koi suru kiseičú (více)

Lacike

Romantika s typicky japonsky bláznivým nápadom. Keby to bolo len o dvoch exotoch, ktorí trpia netradičnými fóbiami, tak by sa mi to páčilo oveľa viac. Ale Japonci do toho museli zakomponovať nejakých blbých červov, ktorí vraj spôsobujú všetky tie fóbie, ktoré neraz vyústia do samovrážd. To ma vôbec nebavilo. Úplne to narúšalo romantickú líniu. A vizuálne zobrazenie strachu, ktorý zažívajú hlavné postavy pri fóbiách, miestami pôsobilo dosť hnusne. Takže za mňa priemer. Ale viem si predstaviť, že fanúšikov extra divných japonských filmov to bude baviť viac. 5/10. ()

Anet21

⚪️Čistá esencia ,,romantiky po japonsku." Postavy s neskutočne divným charakterom, absolútne divným správaním, s atypickými fóbiami (z baktérií, z očí a pohľadu), ktoré sa navzájom zamilujú úplne náhodne, urýchlene, len z toho, že spolu v tichosti trávia čas a zažijú asi 3 konverzácie. Veď hovorím, že japonský film.⚪️Láska tu kvitne z jedného pohľadu, tichej všednosti dní, z pár filozofických úvah, čo znie celkom vkusne, horšie je, že je tento koncept už akási ,,povinná jazda" viac ako ,,kultúrna záležitosť."⚪️Leitmotív filmu je síce zaujímavý, dokonca to, čo hovorí hlavná hrdinka o toxoplazme a zmene správania u ľudí ňou nakazenou sa naozaj skúmalo a existuje aj pár slovenských odborných článkov na túto tému, no naozaj nefunguje predstava, že väčšina depresií a porúch mysli vychádza z nakazenia človeka určitým parazitom, ktorý zmení vaše správanie. Zaujímavý námet, ale už sedliacky rozum hovorí, že to jednak nemôže byť pravda, a jednak by sa potom odstránením parazitov dala okamžite u ľudí vyhubiť depresia, poruchy atď. Čiže námet je vo svojej podstate skôr sci-fi.⚪️Divák, ktorý pozná japonské žánrovú romantiku a už ho ,,len tak niečo nerozhádže" cez film prejde relatívne bez ujmy. Dobre je zobrazený i každodenný život človeka s fóbiou.⚪️ ()