Saténové ruky - Gravitácia

všechny plakáty
Hudební / Krátkometrážní
Slovensko, 2019, 4 min

whack

Satirická referencia našich konšpirátorských popieračov všetkého. Gravitáciu si môžeme zameniť za klimatickú krízu alebo COVID. ()

Radko

Nápad aj text, uťahujúci si z prakokotov a iných premúdrelých filozofov internetového veku, je výborný. Horšie je to už so samotnou piesňou a videoklipom k nej. To je prudko jednorazová, nudná záležitosť. Poznámka: Aby som zostal kontextovo verný textu piesne, aj ja mám zaručene pravdivú teóriu o pôvode Slovákov. Prvým, ale že úplne prvým kmeňom, žijúcim na území dnešnej Slovenskej republiky boli Kotíni. Tí kotili (v zmysle pachlne jedli) všetko, čo bolo len trochu chutné. Radi sa opíjali a hulili všetko, od sušených orechových listov po šalviu divotvornú. Zabávali sa zberom a kuchynskými úpravami muchotrávok červených, holohlavcov a samozrejme dubákov, kuriatok a muchotrávok červenkastých. V súčasnosti sa kotínske prapudy zobúdzajú u Slovákov pri rodinných posedeniach, zabíjačkách, husích hodoch, žúroch, svadbách, chatách, promočných a výročných oslavách. ()