Julie, co by bylo kdyby…

• Francie Le Tourbillon de la vie (více)

V Paříži se píše rok 2052 a Julie má dnes 80. narozeniny. Je spokojená a šťastná, jak krásný život zatím prožila a trochu si zavzpomíná. Najednou jí přepadne myšlenka, co by se bývalo stalo, kdyby ji tenkrát osud zavál jiným směrem. Od jejích sedmnáctých narozenin až do teď byl její život plný malých, ale zásadních náhod. Každý tento moment jí otočil osud o 180 stupňů. Co by se bývalo stalo, kdyby zapomněla pas, kdyby si stoupla v knihkupectví do jiné řady, kdyby tentokrát řídila skútr ona…? Byl její život plný náhod, nebo byla její cesta předem napsaná? Stejně jako jedinečný snímek Ladič pian, za nějž dostal režisér Olivier Treiner v roce 2012 Césara, se tento filmový drahokam točí kolem hudby. Julie byla významná klavíristka (nebo snad nebyla?). Hudba provází celý film a je jeho nedílnou a nezapomenutelnou součástí. Díky tomuto snímku si uvědomíte, jak zásadní roli hudba ve filmu hraje. (Bohemia MP)

Estadra

Film byl pekny ale priznam se ze jsem se obcas v tom ztracela. Mozna kdyby tam bylo mene verzi Julie lip by se na to koukalo.  Konec me prisel mimo. Jako kdyz koukam na jinej film.  3* ()

Eridan_

Krásný film pro citlivé duše. O životě a hudbě a všem, co k tomu patří. Přátelství, lásky, kariéra, děti, zklamání i smrt a především spousta náhod. Skvělý střih, úžasná hudba a skvělé výkony dvou hlavních protagonistů. Žasnu jak uvěřitelně dokázali zahrát jiskru i vyhasnutí vztahu. Film vás emocionálně dojme, otřese i pohladí. Tak jako někdy život sám. ()

Aldrox

Jsem nadšený. Film mě strhnul, líbilo se mi jak každá alternativa nebyla spokojená a viděla trávu na dvorku souseda zelenější. Závěr mi nevadil. ()

Zajk odpad!

Totální sra****, kterého blba napadlo, udělat filmy, kde se prolíná několik dějů, ano, dá se to sledovat, pokud jste sjetí 1/10 za hudbu. ()

Sejkorka

Lou de Laâge jsem viděl ve filmech Pád letu A800 a Jappeloup. Oba dva jsou špičkové, ale tenhle je překonal. Lou hraje jednu postavu -Julii - ale v podstatě je to čtyřrole. Je tak skvělá, že se divím, že neměla nominaci alespoň na Cézara (má jen dvě nominace za nejslibnější herečku 2014 a 2015). Scénář filmu je naprostá špica. Přesně podle toho, o čem často přemýšlím, rozhodně stejně jako mnoho, mnoho dalších. Co by bylo, kdyby .... Já tomu říkám "křižovatky života". Koho jsem v životě (ne)potkal a proč. Nestěžuju si, můj život je takový, jaký si zasloužím. Ale, červíček občas zahlodá. Co by bylo kdyby ..... třeba jen to, že by se rodiče nerozvedli, když mi bylo 13 ..... ()