Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dobrodružný
  • Krimi

Recenze (1 475)

Nejtemnější hodina (2017)

Oscar 2018 - Gary Oldman - Nejlepší výkon herce v hlavní roli. Určitě zasloužené, Churchill je jak vyšitej. Film se motá kolem evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940, což popisuje stejnojmenný film Chrisrophera Nolana též z roku 2017. Teď to vidíme takříkajíc z druhého břehu. Film je tak na 70%, 3,5* , zaokrouhluju dolů. Přeci jen mám radši Syriuse Blacka.

Nic ve zlým (2023)

Jasně, nic ve zlým. Poměrně nový film s kráskou Jennifer. KOukal jsem kvůli ní, takže dva údaje V únoru 2022 se LJ narodil syn / Natáčení začalo koncem září 2022. Takže cca půl roku po dítěti ukazuje zde své vnady naplno. Klobouk dolů. Její postava je celkem sympatická, prostořekost ji zdobí. Jinak ale docela bída. 50%, 2* z toho jedna za výše zmíněné - jak píše Verbal 2 minuty.

Muž jménem Otto (2022)

Remake švédského Muž jménem Ove (2015, 81%) podle Švéda Fredrika Backmana. Zkusím to proporovnání sehnat, nicméně, bých 80% a 4* je zasloužených. Jednak skvělý Tom Hanks v hlavní roli,  Otto se tak seznámí s Marisol, která ho vyzve vidět věci jinak, a vznikne tak neočekávané přátelství, které mu změní život. Tuhle Marisol hraje Mariana Treviño Ortiz ," mexická divadelní a filmová herečka z Monterrey. Do povědomí širšího tuzemského publika se dostala rolí Lupity v oblíbeném jukeboxovém muzikálu Mentiras, který odehrála ve více než tisícovce představení". Je to milá ženská a Ottovi pomůže vrátit se do života, byť jen na krátkou chvíli. Mona má velké srdce obrazně, on fyzicky. Čili nakonec takový polohepyš. ...

Charlotte Gray (2001)

V mém hvězdičkování nemá Cate B. (resp. filmy ve kterých hraje) konkurenci. K tomuto filmu mě však dovedla filmografie režisérky Gillian Armstrong - po druhém shlédnutí jejího majstrštyku Malé ženy z roku 1994. Tahle Charlotte Gray není špatný film, v podstatě jeden z těch smutných příběhů 2.světové, odehrávající se ve vichistické části Francie. Charlotte se nechá naverbovat k agentům kurýrům skrzevá lásku k sestřelenému pilotovi RAF. Nakonec se s ním rozejde a po válce vyhledá komunistu Juliena a je tu drobný hepyš. Jinak ale průměr, něco tomu chybí, možná hloubka zainteresovaných duší či co. Jo, a je tu taky Gandalf (Michael Gambon). Pozn. CB jako vždy skvělá.

plakát

Mlsné medvědí příběhy: Na pól! (2023)

CTRL C / V níže Cariada "Neskutečná kravina, ale pro vnučku jsem to rád udělal". Zaměnil jsem jedno slovíčko, místo dcery u mne vnučka. Pozitivum snad poprvé v životě jsem měl (s vnučkou) celý kinosál pro sebe. Tudíž tržba kina činila 428,-Kč.

plakát

Northangerské opatství (2007) (TV film)

Adaptace románu Jane Austenové vypráví příběh dívky Catherine Morlandové (Felicity Jones) s bujnou fantazií a zálibou v romantických a hororových knihách. Miloučká Felicity Jones a její prohnaná přítelkyně Carey Mulligan byly promne tahákem a určitě nezklamaly. Ostatní však nezaujali a film beru jako doplnění biblio/filmografie Jane Austen. Je hznát , že se jedná o TV film s průměrnou výpravou a režií.

Otec rodiny (2000)

Tři * je možná moc, ale nakonec jsem se rozhodl je udělit. Nicolase Cage tak nějak nemusím, ale tohle je jedna z jeho lepších rolí. Téa Leoni je skvělá. Trochu to připomíná legendární Záměnu John Landise ve fantasy hávu. A na rozdíl od některých recenzentů se mi závěr docela líbil. Je to hepyš, ale nijak přeslazený. Kate neměla možnost poznat svoje děti, Jack ano...

plakát

Hollywood v koncích (2002)

40. film od WA, neskutečné. Tenhle by asi byl ve flop 10.Slepec točí film a nikdo to nepozná. Kromě zasvěcených. Jednou z nich je Valova bejvalka, která je velmi sympatickou postavou (skvělá Téa Leoni). Oni se nakonec znovu dají dohromady a odjedou bydlet do Paříže. Je tu pár dobrých fórů (obchod s kožešinami v Kanadě, aby z té cesty něco bylo), ale celkově podprůměr.

Nezlomný (2014)

Co naplat, Válka je vůl, jak zpívají Synkopy 61. Angelina odvedla skvělou práci jakožto režisérka. Není to pro slabé žaludky, ale ukazuje to reálně, co zmůže s člověkem pocit moci s klackem v ruce. A taky, co dokáže člověk vydržet. Louis Zamperini to dotáhl až do amerického olympijského týmu na hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiných ohromil i Hitlera. O pár let později ohromoval jeho spojence jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku.

Spider-Man 2 (2004)

Zaznamenávám shlédnutí posledních asi 20 minut v TV. Závěrečná scéna, kdy MJ uteče od oltáře a vyzná stejně jako na konci jedničky Peterovi lásku, to je kýč jak sviňa. A on tentokrát, že ji taky miluje. No né !

Ovládací panel