Angry Scalper

MickeyStuma

„Unesl jsi mi ženu a to jsi neměl dělat!“ Další film se segalovskou tematikou, tentokrát z čínské produkce a jedná se o čínskou verzi snímku jihokorejského, v Česku známého pod českým názvem „Nezastavitelná zuřivost“(2018). A je skutečně jak přes kopírák. Čínští tvůrci nic nepřidali, ani neubrali, takže stejně, jakou jihokorejský originál není ani tak akční film, jako spíš thriller, který si dává na čas s vývojem děje a akčních scén boje, využívající bojová umění, které jsou spíše z nutnosti pro příběh. Ale tradičně pro asijskou kinematografii to stojí za to. Wu Yue je tady daleko tvrdší než v originále Dong-seok Ma, ale marná snaha. Co se týče napětí, ani tentokrát to není zrovna nic moc. Ale na druhou stranu se nedá říct, že by byl nezajímavý příběh. Největším zklamáním je opět záporák, působící jako drsný, avšak vyšinutý, magor, který se v závěrečné konfrontaci ukáže jako ufňukaný blbeček. Kupodivu i on je daleko vyšinutější než v originále. Dechberoucí finále se tak kvůli tomu opět nekoná. O něco, ale lepší je. Příběh zůstává jedinou věcí, který se zdá být živý a dobře napsaný, ale těžko říct, proč to dopadlo tak, jak to dopadlo. I tento film shlédnutelný je, ale ani k tomuto se asi už později nikdo vracet nebude. ()