Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Krimi

Recenze (4 945)

plakát

Vítr v kapse (1982) 

Z nostalgického hlediska se jedná o filmový   počin, který nastartoval víc, než by si kdo   uvědomoval? Pro režiséra Jaroslava Soukupa to   znamenalo start filmů pro mládež, i když   další film po tomto byl ještě historický.   První film Sagvana Tofiho, první film dvojice   Tofi - Vaculík, a co víc, v podstatě i první   film trojice Tofi - Vaculík - Augusta. Scénář   se prý držel osobních zážitků Soukupa z   plzeňské Škodovky, tak dejme tomu. Námětově   se jedná o film o mládeži cílený samozřejmě   pro mládež s typickou výrobní tématikou. Ano,   hlavní dvojice má po škole a začíná pracovat   ve strojírenství. Mladistvá nerozvážnost se   však postará o nejeden humorný zážitek v   rámci lumpáren a srandiček. Na dnešní dobu   tak ukazuje věci takřka neuvěřitelné.   Stranická propaganda tu nijak znatelná není,   ale vymožeností doby ano. Hlasování dělníků   o mimořádné pracovní sobotě? A co když   někdo bude proti? A co ta živá hudba u   vrátnice na přivítanou dělníků? Je to tak.   Dnes již neuvěřitelná doba a nic víc.   Zmíněná mladistvá nerozvážnost v touze   prosadit svůj názor v době nesvobody je svým   způsobem hnacím motorem životní cesty   mladých. Živá a veselá atmosféra však   nestárne a kupodivu svým způsobem dává   snímku punc nesmrtelnosti. Pro generace tuto dobu   nezažijící celá etuda přijde neuvěřitelná,   avšak těm starším naopak vyvolává vzpomínky   a to nejen na dobu socialismu a ponurost šedi. Na   snímek je již třeba se dívat okem   shovívavým, neb je to přeci jen snímek své   doby o své době. Pokud se tento fakt nebude   plně vnímat, zůstane skutečně jinak povedený   film, který svým odlehčeným humorem ještě   stále dokáže přivodit dobrý filmový   zážitek.

plakát

Discopříběh (1987) 

Krásná česká osmdesátá léta, čas   dospívání a písničky v oné době   populárního zpěváka Michala Davida. Hudební   film Jaroslava Soukupa ani dnes nepřestává   bavit. Punc nostalgie září z každičkého   záběru, avšak zásluha je to, kromě   režiséra, především Ladislava Potměšila v   roli ovdovělého otce a hlavně Rudolfa   Hrušínského nejm. v roli puberťáka, s kterým   ty hormony pořádně třískaly. Na obou je   vidět, jak si ty role užívali. I když pro   Ladislava Potměšila to nebylo nic jednoduchého.   Několik zranění způsobených během   natáčení budiž důkazem. Jedná se o naprosto   nepřekonatelný film ve všech svých aspektech.   Dnes už to má dokonce i historickou hodnotu, neb   ukazuje, samozřejmě v čistě zábavné formě,   život mládeže v době bez dnes tolik   populárních mobilních telefonů, tabletů a   počítačů. Těmito technickými vymoženostmi a   hudebního hip-hopového stylu odkojená mládež   samozřejmě tomuto filmu nedokáže přijít na   chuť, to ale není nic nepřirozeného. Kdo   osmdesátky zažil, ví své a rád si s tímto   filmem onu dobu připomene.

plakát

El Internado: Las Cumbres (2021) (TV seriál) 

Španělský seriál o dění v určité internátní škole volně navazuje na sérii 'Internát' (2007-10), takže může oslovit toho diváka, kterému se onen seriál zamlouval. Máme tu však jiné prostředí, což znamená jinou školu, jiné učitele a vychovatele, jiné žáky a samozřejmě jiné tajemství. Jen ty školní uniformy jsou snad stejné. Jedná se o školu s patřičnou výchovou pro problematické dospívající lidi, kde se jako všude jinde odvíjí jednotlivé příběhy, záhady a děsy. U nás se takové škole a výchově říká jednoduše pasťák. Škola je umístěna na samotě u kláštera obklopena přírodou na okraji skály, kde myšlenka a provedení útěku přináší nemalé dobrodružství. Seriál ukazuje život dospívajících mladých lidí takový jaký je. V rámci záhadologie však určitě skupinka pátrá po tajemství, které každým dnem začíná být děsivější a děsivější. Vzniklá hororová atmosféra je výborná. Objevuje se mrazení v zádech a k tomu nějaké ty lekačky. V tomto směru by to bylo výborné, kdyby však celý koncept nenarušoval všudypřítomný sex. Stejně jako u předchozí zmíněné série i zde se střídá tajemno s erotičnem, což prostě vzájemně nefunguje. Tak buď to měl být erotický seriál a nebo tajemný horor a ne oboje. Vzájemné se to prostě ruší. A protože jsme v době, kdy se liberální politika násilně protlačuje do všeho, ani zde nechybí homosexualita jak u chlapců, tak i u dívek. Že to příběhu naprosto nic nepřidává už může být jedno. Hlavně že to prodloužilo stopáž. Takže tu máme typickou studentskou rivalitu, milostné a sexuální zápletky, které nejsou vynechány ani u učitelů a vychovatelů a k tomu napínavé pátrání po jedné záhadě. Seriál je sice ambiciózní a v hororových scénách patřičně temný, ale jako celek to prostě žádná výhra není. Velmi často je i to umělé natahování stopáže znát. Otevřený konec pochopitelně dává prostor pro případné pokračování. Co k tomu víc dodat. Ve své podstatě se nejedná o nic jiného než opět o španělskou temnou telenovelu jen tak na zabití času. A to je asi tak vše.

plakát

El Internado: Las Cumbres - Episode 8 (2021) (epizoda) 

Finále ve správné temnější dramatizaci ve snaze odhalit toho co nejvíce. Atmosféra jak ve skutečné věznici. Otevřený konec však nepotěší, neb se neprozradilo to nejzásadnější. Tak příště.

plakát

El Internado: Las Cumbres - Episode 7 (2021) (epizoda) 

Předposlední část hned na začátku připomene co se v první části stalo a konečně se dozvídáme o osudu uneseného chlapce záhadnou postavou. Atmosféra se i v ostatních dějových linkách umírnila a vše probíhá v poklidnějším hávu. Sexuální scény samozřejmě ani tady nechybí.

plakát

El Internado: Las Cumbres - Episode 6 (2021) (epizoda) 

Stále stejné jako předchozí části. Jedná polovina dějství pokračuje v odhalování záhady a druhá polovina je čistě telenovela plná sexuálních scén Nic víc, nic míň.

plakát

El Internado: Las Cumbres - Episode 5 (2021) (epizoda) 

Dostalo to zase o něco větší grády. Opět se vlivem ustavičného pátrání něco nového dozvíme a hrůzná atmosféra postoupila o další šprušli výš. Naprosto zbytečné sexuální scény celý koncept až neuvěřitelně narušují.

plakát

El Internado: Las Cumbres - Episode 4 (2021) (epizoda) 

Několik lekaček již dává naději hororové atmosféře, ale tvůrci to nakonec zprasili telenoveláckým motivem přemíry sexuálních vztahů. Po homosexualitě z předchozích dílů tu tentokrát máme vztah lesbický, mezi mnichem a učitelkou a na záchodech si to rozdají dvě dívky spolu s jedním chlapcem. Bylo opravdu nutné to sem cpát? Pátrání ohledně záhadných havraních mužích jinak zase o něco pokročilo. Konec samozřejmě opět v tom nejlepším. Takže dohromady opět nic než hororová telenovela.

plakát

El Internado: Las Cumbres - Episode 3 (2021) (epizoda) 

Mysteriózní atmosféra nabrala na síle. Nově se odhaluje několik skutečností, dostaví se nová postava, a v rámci záhadných postav jedno překvapení na konec. Třetí část je již na události o něco plnohodnotnější a tím pádem tedy o nějaký ten ždibec zajímavější.

plakát

El Internado: Las Cumbres - Episode 2 (2021) (epizoda) 

Druhá část docela přináší zklamání dojmem umělého natahování děje. Za celou stopáž se toho stane tak málo, že by to vystačilo snad i na dvacet minut. Nejdůležitější je zjištění studentů v knihách o tajemných postavách, z nichž se jeden právě nacházel v lese. Na samém konci se dostavuje pro všechny šokující událost. No, emoce však moc nefungují.

Reklama

Reklama